Batériové úložiská Tesla Powerwall môžu majiteľom zarobiť až 1 000 $ ročne

2

Tesla sa pripojila k virtuálnej elektrárni „Národnej siete“ v USA, aby umožnila majiteľom batériových úložísk Tesla Powerwall zarobiť až 1 000 $ ročne. A to tým, že budú poskytovať energiu zo svojich domácich batérií počas špičky.

Tesla Powerwall je úložisko elektrickej energie, určené pre domácnosti. Energia sa v nich akumuluje vďaka rovnakým batériovým článkom, aké sa používajú v elektromobiloch Tesla Model 3.

Majitelia využívajú tieto zariadenia na ukladanie vlastnej elektriny, ktorú si vyrobia napríklad prostredníctvom solárnych panelov alebo ako záložných zdroj v prípade výpadku energie. Taktiež sa dá využiť na znižovanie účtu za elektrinu.

A to v prípade, že sa Powerwall nabíja lacnejším nočným prúdom a využíva na „poháňanie“ domácnosti cez deň. Nakoľko však stojí 8 000 $ (vrátane inštalácie), návratnosť takéhoto riešenia je za bežných okolností otázna. Avšak ak sa majiteľ zapojí do projektu virtuálnej elektrárne, návratnosť takejto investície môže značne stúpnuť.

Niekoľko hodín až 75 dní

Tesla uvádza, že po pripojení sa do virtuálnej elektrárne môžu majitelia očakávať, že Národná sieť bude využívať elektrinu z Powerwall počas niekoľkých hodín až 75 dní. Za najteplejšieho letného obdobia sa to môže diať dokonca každý pracovný deň.

Nabíjanie a vybíjanie batérie v rámci virtuálnej elektrárne bude pritom riadiť Tesla. V ostatnom čase budú majitelia „vlastnými pánmi“ a budú môcť Powerwall spravovať prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Za poskytnuté služby samozrejme dostanú finančnú kompenzáciu. Najviac môžu očakávať tí, ktorí nabíjajú svoj Tesla Powerwall vlastnou solárnou energiou. Takúto energiu totiž môžu predávať Národnej sieti. Všetko samozrejme závisí od množstva poskytnutej energie.

Do 290, resp. 1 000 $

Tesla uvádza, že „najštedrejší“ poskytovatelia si môžu prilepšiť aj o 700 až 1 000 $ ročne. Tí, ktorí nedisponujú vlastnou solárnou energiou, sa majú „uspokojiť“ maximálne s 200 až 290 $ ročne.

Zaujímavé riešenie, čo poviete? Takýmto spôsobom je možné prispieť k stabilizácii elektrickej siete, navyše prostredníctvom čistej solárnej energie. Zároveň si účastníci programu znižujú účty za elektrinu, resp. „splácajú“ svoje batériové úložiská. A budúcnosť vyzerá v tomto smere ešte ružovejšie. Veď už dnes sa testuje takáto kooperácia s využitím batérií elektromobilov v rámci systému V2G.

Tesla buduje v Austrálii najväčšiu virtuálnu elektráreň na svete:

Zdroj: Electrek, titulná fotografia:

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenská univerzita vyvíja systém virtuálnej elektrárne podobný tomu od Tesly
Najväčšia batéria sveta od Tesly ušetrila Južnej Austrálii za rok 25 mil. €
BMW i3 môže majiteľom zarábať peniaze. Ako „dojná krava“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

    • U nás to už funguje, aj keď to nie je veľmi populárne kvôli návratnosti (hlavne v prípade domácností) stačí sledovať legislatívu.

Pridajte komentár