Batérie Tesla pomohli tento rok ušetriť zákazníkom GMP 3 mil. $

0

Energetická spoločnosť Green Mountain Power (GMP), ktorá vo Vermonte prevádzkuje aj „virtuálnu elektráreň“ pozostávajúcu z batériových úložísk, vrátane Tesla Powerwall a Powerpack, oznámila, že táto sieť tento rok ušetrila jej zákazníkom už 3 mil. $.

GMP uvádza, že ich inteligentná sieť pozostáva z domácich batériových úložísk (aj Tesla Powerwall), priemyselných batériových úložísk Tesla Powerpack integrovaných do solárnych inštalácií a „zariadenia na znižovanie uhlíka ako inteligentné nabíjačky pre elektrické vozidlá.“

Spomínané 3 milióny $ sa podľa vermontskej spoločnosti podarilo ušetriť vďaka tomu, že ich sieť batérií, ktoré tvoria virtuálnu elektráreň, „znižovala dopyt po energii počas špičiek“. A to aj tým, že sa použila energia z batérií, ktoré majú zákazníci nainštalované v rámci svojich domácností.

Výpomoc aj pri výpadkoch prúdu

Batérie z programu GMP navyše tento rok poskytli zákazníkom viac ako 16 000 hodín záložného napájania počas výpadkov prúdu. GMP v tejto súvislosti dodáva, že vďaka batériám buduje flexibilnú a odolnú sieť.

Program spoločnosti GMP, ktorý zahŕňa batérie Tesla Powerwall, je pre tento rok plný. Záujemcovia sa však môžu pridať na zoznam čakateľov pre rok 2021. Kapacita nových zákazníkov je pritom okolo 500 ročne. Keď GMP v roku 2017 s programom začínala, poskytovala zákazníkom batériu Tesla Powerwall za jednorazový poplatok vo výške 1 500 $ + paušál 15 $ mesačne po dobu 10 rokov. Tzn. celkové náklady 3 300 $. Podľa portálu Electrek bolo doteraz v rámci batériovej siete GMP nasadených 2 000 zariadení Powerwall.

GMP má však stále voľné miesta v rámci programu „BYOD“. Do neho sa môže zapojiť zákazník, ktorý už má vlastnú domácu batériu, pričom súhlasí so zdieľaním uskladnenej energie počas energetických špičiek. Za to bude zvýhodnený v rámci odberu elektriny. GMP uvádza, že tak môže získať „zľavu až do výšky 10 500 $“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla premení 3 000 sociálnych domov na „najväčšiu virtuálnu elektráreň sveta“
Šéf Tesly vysvetľuje, prečo sú ich solárne produkty tak „lacné“
Tesla začala budovať najväčšie li-ion batériové úložisko na svete

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár