VW už využíva batérie Tesla v rámci svojej siete nabíjacích staníc, čím šetrí

0

Nabíjacia sieť Electrify America, za ktorou stojí koncern VW, minulý rok oznámila, že svoje nabíjacie stanice vybaví o batériové úložiská Tesla Powerpack. Aktuálne hlási, že nasadila prvých 60, pričom ďalšie budú pribúdať. Na čo to je dobré?

Volkswagen Group sa v rámci dohody ohľadom škandálu „Dieselgate“ zaviazal, že v priebehu 10 rokov investuje v USA do rozvoja nabíjacej infraštruktúry 2 miliardy $. Súčasťou jeho americkej siete Electrify America sú pritom aj ultra-rýchle nabíjacie stanice s výkonom 350 kW.

A tie už začali dostávať podporu vo forme priemyselných batérií Tesla Powerpack. Jedno takéto batériové úložisko disponuje kapacitou 350 kWh a výkonom 210 kW. Ich úlohou v rámci nabíjacích staníc Electrify America bude zníženie poplatkov za odber elektriny.

Tesla Powerpack je prirodzenou voľbou, vzhľadom na globálne odborné znalosti spoločnosti v oblasti vývoja batériových úložísk a nabíjania elektromobilov,“ povedal minulý rok Giovanni Palazzo, výkonný riaditeľ spoločnosti Electrify America.

Aktuálne Electrek po rozhovore s Palazzom informuje, že batérie Tesla Powerpack už nasadili na cca 60 staniciach. Do konca roka má ich počet narásť na 100 až 120, pričom jeho spoločnosť môže podľa neho ešte rozšíriť partnerstvo s Teslou v tejto oblasti.

Pomôže znížiť poplatky

Dôvodom, prečo sieť Electrify America začala zavádzať batérie od Tesly, sú najmä poplatky za odber, ktoré sú vysoké najmä keď odberateľ odoberie v určitom čase veľké množstvo energie. Napríklad v čase špičky, kedy môže nastať aj problém so stabilitou elektrickej siete.

Batérie Tesla pritom pomôžu poskytnutím svojej kapacity a nabíjacieho výkonu. Tým znížia dopyt po elektrine zo siete napr. v časoch špičky, čím dôjde k zníženiu poplatkov za dopyt a zníženiu záťaže siete. A batérie Powerpack sa môžu nabíjať elektrinou zo siete v čase, kedy je to najvýhodnejšie. Napájané ale môžu byť napr. aj solárnymi panelmi.

Elektromobilisti platia za využívanie nabíjacích staníc Electrify America 0,31 až 0,43 $ za kWh. Podľa Palazza im však niektorí poskytovatelia energetických služieb účtujú poplatky za dopyt vo výške 0,30 až 0,40 $ za kWh. A tie nechcú prenášať na svojich zákazníkov, dodáva šéf Electrify America.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Cena priemyselnej batérie Tesla Powerpack zrejme prekvapí
Slovenskí elektromobilisti by mohli vďaka novým tarifám ušetriť na elektrine
Tesla Powerpack systém ušetril austrálskej univerzite 74 000 $ za 3 mesiace

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár