Ak Tesla nedokáže dodať do Austrálie 100 MWh Powerpack systém do 100 dní, poskytne ho zdarma

2

Elon Musk nedávno prejavil veľkú dôveru voči novému projektu. Je si istý, že Tesla je schopná doručiť priemyselné veľkokapacitné úložiská energie Powerpack, s celkovou kapacitou 100 MWh, do Austrálie za 100 dní. Tesla sľubuje, že ak by sa im to nepodarilo, celý energetický systém poskytne zdarma.

Tento sľub je jasným prejavom dôvery Elona Muska voči produkcii batériových článkov 2170 v továrni Gigafactory 1. Ich celkový plán na rok 2018 je vyrobiť batérie, ktoré dokopy pojmú až 35 GWh energie, čo by presiahlo dvojnásobok svetovej výroby po minulé roky.

Aj keď Tesla plánuje vyrobiť spomínané množstvo s cieľom podporiť výrobu Tesly Model 3, prudký nárast výroby v tomto období je nejasný. Batériové články vyrábané v súčasnosti sa používajú do energetických úložísk Powerwall 2 a Powerpack 2. Výroba článkov pre Teslu Model 3 má však začať až v nasledujúcom štvrťroku.

tesla powerpack australia

Ilustračná fotografia. Zdroj: SolarCity

Tvrdenie Elona Muska, že Tesla doručí 100 MWh batérie do Austrálie za 100 dní hovorí o tom, aké sú momentálne kapacity továrne Gigafactory 1. Musk zároveň hovorí, že Tesla pomáha austrálskym sieťam v otázke stability s rýchlym doručením zásob energie.

Cena za 1 kWh sa v rámci tohto projektu pohybuje na úrovni 250 USD. Toto je však cena len za samotné Powerpacky. Doprava, inštalácia a všetky ostatné výdavky, cenu ešte výrazne navýšia. Ak si však predstavíme, aký dlhý čas treba na odoslanie, následnú prepravu a inštaláciu úložísk, odhady hovoria, že Tesla už teraz vyrába mesačne batériové články s kapacitou viac ako 100 MWh. Tieto hodnoty sú naozaj pôsobivé, no stále je to nič v porovnaní s kapacitami, ktoré Tesla plánuje v rámci podpory výroby Modelu 3.

Tesla nedávno uviedla, že v druhej polovici roku 2017 vyrobí 80 000 vozidiel. Ak by sme počítali, že na jeden Model 3 bude treba vyrobiť články s kapacitou 70 kWhmusela by vzrásť produkcia z aktuálnych 100 MWh na 1 GWh za mesiac, a to do konca roka.

Zdroj článku a titulnej fotografie: electrec.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pochádzam z Kysúc, konkrétne z pohraničnej obce Skalité. Po úspešnom absolvovaní gymnázia v Čadci som sa stal študentom žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej Univerzity v Ružomberku. Záľubu v autách a motorkách som objavil už v rannom dectve. Podľa slov mojej mamy ma vždy lákalo všetko, čo malo motor a vrčalo. Preto dúfam, že sa vám budú páčiť moje články z kuchyne firmy Tesla.

2 komentáre

Pridajte komentár