Rozobrali powerbanku pre mobily od Tesly, ktorá obsahuje batériový článok z Modelu S a X | VIDEO

0

Spoločnosť Tesla pomerne nedávno obohatila svoj oficiálny eshop o powerbanku pre mobilné telefóny. Tá nezaujme len svojim dizajnom a spracovaním, ale najmä použitým batériovým článkom. Rovnaký sa totiž nachádza v batériách elektromobilov Tesla Model S a Model X. Vďaka youtuberovi Jerrymu, ktorý powerbanku rozobral, sa naň môžeme detailnejšie pozrieť.

Keďže je Tesla silnou a populárnou značkou, je logické, že spoločnosť ponúka aj tzv. „merchandise“. Jedná sa o produkty, ktoré nemusia úzko súvisieť s činnosťou spoločnosti, svojich zákazníkov si však nájdu vďaka popularite značky. Najnovším prírastkom eshopu s týmto druhom tovaru je powerbanka pre mobily.

tesla powerbank

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Súboj ekotechnológií: Na Teslu Model S zaútočil solárny panel
Tesla sa dá šoférovať prostredníctvom pomaranča. Dôkazom je toto video

Dizajn obelisku Supercharger

Na prvý pohľad nie je powerbanka od Tesly až tak výnimočná. Áno, jej dizajn je inšpirovaný Supercharger obeliskom, ktorý stojí pred dizajnovým štúdiom Tesly v Howthorne a spracovanie, ako aj použité materiály sú podľa videa na úrovni. To podstatné sa však skrýva vo vnútri. Fanúšikov Tesly určite chytí za srdce, že srdcom powerbanky je batériový článok 18650, ktorý sa používa v batériách elektromobilov Tesla Model S a Model X. 85 kWh batéria Modelu S sa skladá zo 7 104 takýchto článkov.

Tesla Powerbank – špecifikácie a výbava

Tesla Powerbank má kapacitu 3 350 mAh a výstupné hodnoty nabíjania 5V a 1,5A. To umožní pomerne rýchle bežné nabíjanie. Ľudia, ktorí sú však zvyknutí na rýchlonabíjanie cez USB-C budú sklamaní. Zariadenie obsahuje štandardný USB, ako aj Apple lightning konektor. Poteší indikátor stavu nabíjania, menej však už cena 45 USD. Za značku a pocit, že vlastníte kúsok technológie budúcnosti, sa však pripláca.

Zdroje: TeslaJerryRigEverything/Youtube

tesla magazin zdielanie
Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár