Elektromobily Tesla by mali mať vďaka Autopilotovi lacnejšiu poistku

0

Ako sme vás už informovali, americký úrad NHTSA zistil, že Autopilot Tesla 1. generácie znižuje riziko nehody o 38,5 %. Elon Musk sa neskôr vyjadril, že nová generácia Enhanced Autopilota by mala toto číslo posunúť až na 90 %. Prečo by potom mali vodiči Tesiel platiť rovnako vysoké havarijne poistenie ako vodiči vozidiel, ktoré sú o 38,5 až 90 % náchylnejšie k spôsobeniu dopravnej nehody?

Spoločnosť Tesla, na vybraných ázijských trhoch a v Austrálii, ponúka k svojim vozidlám špeciálne poisťovacie balíky InsureMyTesla. V Hong Kongu ponúka poistenie v spolupráci s AXA General a v Austrálii za pomoci QBE Insurance. Cena poisťovacieho balíka na austrálskom trhu začína na cca 850 €.

V cene je už údajne zohľadnená nižšia miera nehodovosti a servisné náklady elektromobilov Tesla. Okrem nižšej ceny získa zákazník ešte jeden veľký benefit. Ušetrí čas, ktorý je potrebný pri vybavovaní poistenia. Výber spomínaných trhov nebol náhodný, pretože v daných krajinách sa poistenie poskytuje bežne, v rámci kúpi vozidla.

tesla enhanced autopilot 2.0 nehodovost

Priemerná nehodovosť na 1 milión míľ. Zdroj: NHTSA

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Vďaka systému Tesla Autopilot došlo k zníženiu nehodovosti o takmer 40 %
Pokročilé funkcie systému Tesla Autopilot 2.0 by mali znížiť nehodovosť až o 90 %
VIDEO: Autopilot Tesla predpovedal nehodu a zabránil ďalšej zrážke

 

Vízia Tesly: Poistenie zohľadňujúce nehodovosť v cene vozidla

Tesla chce balíky InsureMyTesla zaviesť postupne pre všetky trhy. Má víziu, že všetky jej elektromobily budú mať poistenie zahrnuté už v nákupnej cene. A to bude zohľadňovať aktuálnu mieru nehodovosti vozidla, ako aj servisné náklady, ktoré sú pri elektromobiloch nižšie, ako v prípade porovnateľných spaľovacích automobilov. Takže Tesla by nakoniec mohla priniesť inovácie aj na poli poisťovania automobilov.

Predstavitelia Tesly sa taktiež vyjadrili, že pokiaľ poisťovacie spoločnosti nezačnú samé zohľadňovať mieru nehodovosti a servisné náklady ich vozidiel, zoberú poisťovacie služby do vlastných rúk.

Zdroj: businessinsider.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár