Tesla buduje vlastnú poisťovaciu firmu. Prinesie nižšie poistné pre jej elektromobily

0

Prieskumy ukazujú, že elektromobily značky Tesla patria medzi najdrahšie vozidlá z hľadiska poistenia. V USA sú dokonca úplne najdrahšími. Z tohoto dôvodu Tesla buduje vlastné poisťovacie centrum, ktoré má priniesť zákazníkom férové ceny poistenia.

Tesla Model S je podľa amerického Poisťovacieho inštitútu pre bezpečnosť na cestách (IIHS) automobilom s najdrahšou poistkou v USA. Ročné poistenie vyjde priemerne na 1 790 USD a havarijné na 1 310 USD. Na Slovensku sú však ceny havarijného poistenia aj násobne vyššie.

Už v minulosti sa Elon Musk vyjadril, že je nespravodlivé, aby majitelia vozidiel s najpokročilejšími bezpečnostným systémami platili vysoké sumy poistného. A to vo všeobecnosti, nielen v súvislosti s vozidlami značky Tesla. Veď tieto systémy dokážu výrazne znížiť nehodovosť. Dôkazom sú aj štatistiky Národného úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA), ktorý zistil, že 1. generácia systému Autopilot znížila nehodovosť vozidiel o takmer 40 %.

InsureMyTesla

Tesla už v minulosti spustila v spolupráci s vybranými poisťovňami vlastné poistné služby, ktoré nazýva InsureMyTesla. Tie boli najskôr dostupné v Austrálii a Hongkongu, neskôr aj na niektorých trhoch v USA a Kanade. Táto kooperácia priniesla nižšie sadzby poistného vo vybraných regiónoch.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Neuveriteľné! Tesla Model S, ktorá bola 10 dní pod vodou, je funkčná
Elon Musk sa konečne vyjadril k dostupnosti Tesly Model 3 v Európe
Holanďania predstavili combi verziu Tesly Model S. Vyzerá lepšie ako tá britská?

Customer Centric Insurance Company

Program InsureMyTesla však spoločnosti nestačí a podľa všetkého sa chystá na globálnu poisťovaciu ofenzívu. Aktuálne Tesla oznámila, že pracuje na tzv. Customer Centric Insurance Company, tzn. zákazníckom poisťovacom centre, ktoré by mohlo byť podľa názvu dcérskou spoločnosťou Tesly.

Kalifornská spoločnosť už stihla najať bývalého výkonného riaditeľa poisťovne Liberty Mutual, ktorý bude mať na starosti severoamerický trh. Taktiež oznámila, že v priebehu tohto roka sa bude konať prezentácia pod názvom „budovanie zákazníckeho poisťovacieho strediska pre Teslu“. Po nej budeme určite múdrejší.

Zdroj: Electrek, titulný obrázok: bidnessetc.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár