Tesla vyrobila 300-tisíce vozidlo a má našliapnuté na najväčšieho výrobcu elektromobilov sveta

0

Tesla je jedným z popredných výrobcov elektromobilov, ktorý má na „svedomí“ obrodenie záujmu o tento typ vozidiel. Aktuálne potvrdila, že sa jej podarilo vyrobiť už 300-tisíce vozidlo. Nissanu sa to podarilo minulý mesiac, avšak Tesla by ho mala už čoskoro prekonať a stať sa najväčším producentom plne elektrických automobilov na svete.

Dopyt po elektromobiloch značky Tesla neustále stúpa, čoho dôkazom je aj rekordný 4. štvrťrok 2017. Tesla v tomto období dodala zákazníkom až 29 870 svojich vozidiel. Celkovo ich doručila cca 286 000, takže zhruba 14 000 ich je ešte „na ceste“. Do konca roka 2017 vyrobila Tesla 212 821 kusov Modelu S, 71 927 ks Modelu X a 1 770 ks Modelu 3. V nasledujúcom grafe od Electrek si môžeme pozrieť historický priebeh dodaných vozidiel.

Dosiahnutie výroby 300-tisíceho vozidla bolo jedným z 10 míľnikov, ktoré boli stanovené Elonovi Muskovi ako generálnemu riaditeľovi spoločnosti. Z nich sa mu nepodarilo splniť len jeden, a to dosiahnutie minimálne 30 % hrubej marže za všetky kvartáli počas posledných 4 rokov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
Tesla Tesla Model 3 sa nám príde ukázať do Bratislavy! Môžete byť pri tom

Tesla môže už čoskoro predbehnúť Nissan

Automobilke Nissan sa podarilo minulý mesiac doručiť 300-tisíci kus modelu Leaf. K tomu treba pripočítať ešte tisíce kusov modelu e-NV200 a očakávané zvýšenie celkového dopytu vďaka novej generácií Leafu. Ak sa však v dohľadnej dobe podarí vyladiť Tesle výrobný proces Modelu 3, mohla by už pomerne skoro prekonať tohto tradičného japonského výrobcu. Kedy by sa tak mohlo podľa vás stať?

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár