Elon Musk predlžuje kontrakt s Teslou o 10 rokov. Môže sa stať najbohatším mužom sveta

0

Spoločnosť Tesla predstavila dlhodobý plán svojho rozvoja. Ten sa týka aj priebežného navyšovania tržnej hodnoty spoločnosti a provízií pre Elona Muska za plnenie stanovených cieľov. Ak sa mu ich podarí naplniť, Tesla by sa mohla svojou hodnotou zaradiť k absolútnym gigantom ako Apple či Google. A Elon by sa vďaka tomu zrejme stal najbohatším človekom sveta.

Elon Musk už dávnejšie pripustil, že keď sa mu podarí rozbehnúť produkciu Modelu 3, nemusí už v Tesle pokračovať ako generálny riaditeľ. Nič také sa však nestane. Tesla s ním počíta minimálne v nasledujúcich 10 rokoch.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk: Podrobný životopis génia, ktorý je plný zaujímavostí
Elon Musk „dá“ celému svetu vysokorýchlostný satelitný internet
Elon Musk: „Stroje zoberú ľuďom prácu do 20 rokov, riešením je univerzálny základný príjem“

Cesta do najvyššej ligy

Na aktuálnom pláne, ktorý musí ešte vo februári schváliť predstavenstvo spoločnosti, pracovala Tesla cca 6 mesiacov. Kalifornská spoločnosť si v rámci neho stanovila 12 míľnikov pre najbližších 10 rokov. Za každý z naplnených míľnikov zinkasuje Elon Musk 1,7 milióna akcií Tesly. Tie by mali dnes hodnotu 600 miliónov USD. Je však predpoklad, že hodnota akcií bude stále stúpať. Nebude to však mať vôbec ľahké, keďže ciele vedenia spoločnosti sú nesmierne ambiciózne.

tesla plan elon musk

Zdroj: Tesla

12-násobná hodnota

Prvým cieľom je dosiahnutie tržnej hodnoty spoločnosti 100 miliárd USD, pričom dnes je jej hodnota 59 miliárd. Každý ďalší míľnik predstavuje navýšenie hodnoty o 50 miliárd USD. Tzn, že konečným cieľom plánu je navýšenie tržnej hodnoty Tesly na 650 miliárd USD.

Pripomíname, že posledných 5 rokov pod vedením Elona Muska vzrástla tržná hodnota spoločnosti 17-násobne. Budeme držať Tesle samozrejme palce, rovnako tak aj Elonovi, ktorý svoje zarobené peniaze určite použije na dosiahnutie svojho životného sna. A tým je kolonizácia Marsu. Vďaka nemu by sme tak mohli zažívať sci-fi filmy v priamom prenose…

Zdroj: teslarati.com, titulná fotografia: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár