Kamión naložený Teslami prevážal aj záhadný maskovaný model

1

V americkom štáte Ohio bola vyhotovená fotografia „maskovaného“ vozidla typu pickup prevážaného prostredníctvom prívesu. To by nebolo ničím zvláštnym, keby sa v jeho „spoločnosti“ nenachádzali už len elektromobily značky Tesla. Je toto záhadné vozidlo Teslou Pickup, ktorú má výrobca predstaviť tento rok?

Tesla tento rok predstaví hneď dva nové modely. Prvý z nich, kompaktné SUV Model Y, dokonca už 14. marca. Druhým bude pickup Tesla Pickup. Vozidlá tohto typu síce našincov moc nezaujímajú, Elon Musk však hovorí, že ho ich pickup budeme chcieť, aj keď ho nepotrebujeme.

A to aj pre jeho futuristický kyberpunk dizajn, pričom by sme sa mali dočkať aj extrémnych parametrov a originálnych funkcií. Musk o tomto vozidle dokonca hovorí, že ho miluje a je jeho najobľúbenejším produktom od Tesly.

Výborné maskovanie, bežný pickup či marketing? 🙂

Nachádza sa však na prívese skutočne Tesla Pickup? Na prvý pohľad sa nezdá, že by sme mali do činenia s vozidlom, ktoré nesie originálny futuristický kyberpunk dizajn. Ďalšiu pochybnosť prináša pohľad na spodnú časť vozidla, v rámci ktorej je zrejme vidieť koncovky výfuku.

Tie však nemusia ešte nič znamenať, nakoľko množstvo výrobcov testovalo či testuje svoje elektromobily s falošnými koncovkami výfuku, ktoré sú súčasťou kamufláže. Čo sa týka dizajnu vozidla, ktorý zrejme nezodpovedá slovám Elona Muska, vysvetlením by mohlo byť to, že ide testovací prototyp, ktorý využíva karosériu iného vozidla, čo tiež nie je ničím neobvyklým.

Vysvetlenie tejto záhady však môže byť prosté, prepravca potreboval súrne prepraviť aj vozidlo iného zákazníka, resp. takto využil voľné kapacity prívesu. „Maskovanie“ vozidla pritom môže byť len ochranným prepravným obalom. Alebo môže ísť o rafinovaný marketing spoločnosti Tesla, pričom zamaskovali požičaný pickup a počkali, kým sa „náhodné“ zábery začnú šíriť internetom. V tom prípade „dostali“ aj Teslamagazin. 🙂

Každopádne nás táto fotografia zaujala a pripomenula nám, ako veľmi sa tešíme na nové elektromobily od Tesly. A čo si myslíte o tejto fotografii vy? 🙂

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: streff/reddit

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Rivian predstavil elektrický pickup s extrémnymi parametrami. Na ťahu je Tesla
Elon Musk prezradil novinky o elektromobile, ktorý má byť zmenšeninou Tesly Semi
Do Európy mieri malý úžitkový elektromobil za 5 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár