Elon Musk hovorí o elektrickom pickupe. Ten príde na trh po kompaktnom SUV Model Y

0

V rámci predstavenia elektrického ťahača Tesla Semi a odhalenia obrovského prekvapenia v podobe modelu Roadster 2, sa Elon Musk 16. novembra rozhovoril o pripravovanom elektrickom pickupe. Informácie, ktoré vtedy zazneli, brali mnohí s rezervou. Včera však prostredníctvom svojho Twitter konta prezentoval novinky, ktoré by nemali byť ďaleko od skutočnosti.

Počas novembrového odhalenia Tesly Semi nám Elon Musk ukázal náčrt budúceho pickupu značky. Ten sa nápadne podobal na predstavený elektrický ťahač. Musk vtedy povedal, že vo svojom nákladnom priestore dokáže uviesť pickup bežnej veľkosti. Napriek veľkým rozmerom ho má byť možné šoférovať na bežné vodičské oprávnenie.

tesla pickup

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Pracovné ponuky od Tesla Motors naznačujú vývoj kompaktného SUV – Model Y

Ako Ford F-150

Vo svojom najnovšom vyjadrení Elon hovorí, že pickup Tesla bude mať podobnú alebo o niečo väčšiu celkovú veľkosť ako najpredávanejší pickup na americkom trhu – Ford F-150. Taktiež sme sa dozvedeli, že dorazí na trh hneď po kompaktnom SUV Model Y, ktoré bude postavené na platforme Modelu 3.

tesla model y teaser

Tesla Model Y – oficiálny teaser. Zdroj: Tesla

Tým sme však žiaľ nezískali konkrétnejšiu predstavu o jeho dostupnosti. V prípade Modelu Y totiž nepoznáme dátum uvedenia na trh. Malo by to byť však čo najskôr po zastabilizovaní produkcie Modelu 3 na úrovni 10 000 vozidiel týždenne. Kedy sa tak stane je v tejto chvíli veľmi ťažké odhadnúť, pravdepodobne to ale nebude skôr ako v roku 2019.

Zdroj: Elon Musk cez Twitter, obrázky: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár