Tesla odhalila prvú ukážku svojho pickupu a nikto si to nevšimol

1

V rámci predstavenia Modelu Y sa mihla prvá upútavka na ďalší model, a to Tesla Pickup. Nikto si však toho nevšimol. Zúčastnených okrem nového kompaktného SUV viac zaujali aj „Tesla-Nike“ tenisky Elona Muska.

Elon Musk sa nechal počuť, že v rámci predstavenia Tesly Model Y, bola odprezentovaná ešte jedna vec. Tú spočiatku nešpecifikoval, a tak sa mnohí domnievali, že onou vecou boli jeho tenisky, na ktorých sa nachádzali hneď 2 logá. A to logo výrobcu Nike a Tesly.

Neskôr dodal, že po ukončení prezentácie Modelu Y bol pustený soundtrack z filmu Blade Runner, pričom po ňom sa mihla na „plátne“ prvá ukážka pickupu od Tesly. Tú musel Elon dodatočne zverejniť dnes ráno.

Spomínaný soundtrack z filmu Blade Runner pritom určite nebol náhodný, nakoľko sa Elon Musk v novembri minulého roka vyjadril, že Tesla Pickup ponúkne futuristicky dizajn ako z kyberpunk filmu Blade Runner. A dodal: “Bude úžasný, bude skvelý. Dokáže zastaviť srdce. Moje srdce. Je ako, ó, je veľkolepý.”

Tiež priznal, že super-futuristický “kyberpunk” dizajn by mohol odradiť od kúpy mnohých ľudí. Napriek tomu pôjdu týmto smerom. Dodal, že ak sa bude Tesla Pickup páčiť len malému počtu ľudí, v budúcnosti urobia konvenčnejšie vozidlo tohto typu. Podľa neho by sme ho ale mali chcieť, aj keď ho nepotrebujeme.

Najobľúbenejší Muskov produkt

Elon Musk taktiež viackrát prizvukoval, že ide o jeho najobľúbenejší budúci produkt spoločnosti, ktorý jednoducho „miluje“. Spomínaná prvá ukážka toho moc neodhaľuje, pôsobí však dosť futuristickým dojmom. Zachytáva zrejme zadnú časť vozidla, aj keď niektorí tvrdia, že ide o jeho predok.

Na definitívne rozuzlenie si tak budeme musieť počkať. Každopádne sa ho dočkáme ešte v roku 2019, keďže Tesla potvrdila, že predstaví svoj elektrický pickup neskôr v „tomto roku“.

Čo o ňom ešte vieme?

Tesla Pickup má ponúknuť 6 miest na sedenie a 640 až 800 km dojazd. Taktiež má disponovať natáčaním zadných kolies, polohovateľným úložným priestorom, automatickým parkovacím systémom, 360˚ rozhľadom, napájaním pre náradie či neuveriteľnou ťažnou silou 150 ton.

Zdroj titulného obrázka: Elon Musk/Twitter

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Do Európy mieri malý elektrický pickup za 5 000 €
Kamión naložený Teslami prevážal aj záhadný maskovaný model
Rivian predstavil elektrický pickup s extrémnymi parametrami. Na ťahu je Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Vôbec ma neprekvapuje že si to nikto nevšimol. Keď Elon skončil predstavenie modelu Y, webstream skončil, potom na pódium vybehol Franz a pol minuty opakovane všetkých vyzýval a ukazoval aby išli von na skúšobnú jazdu v ypsilone. A až potom zobrazili na hlavnom plátne na asi 1 sekundu túto skicu s nič nehovoriacou hrou svetla a tieňov a pár strohých hrán. V tom čase už všetci prítomní šlapali opačným smerom. A webstream bol vypnutý…

Pridajte komentár