Elon Musk konečne konkretizoval možné predstavenie Tesly Pickup

0

Podľa Elona Muska bude po Modeli Y prioritným modelom Tesla Pickup, ktorý bude predstavený tento rok. A šéf Tesly konečne konkretizoval, kedy by sa tak malo stať. Tesla sa pritom zapojí do „boja“ o prvý veľký elektrický pickup. Má však množstvo súperov, ktorí by ju mohli predbehnúť.

Ako sme už viackrát spomínali, Tesla Pickup je najobľúbenejším produktom Elona Muska (značky Tesla). Má  ponúknuť futuristický dizajn, 6 miest na sedenie a 640 až 800 km dojazd. Taktiež má disponovať natáčaním zadných kolies, polohovateľným úložným priestorom, automatickým parkovacím systémom, 360˚ rozhľadom, napájaním pre náradie či neuveriteľnou ťažnou silou 150 ton.

Podľa Tesly má byť jej pickup z hľadiska funkčnosti lepší ako Ford F-150 (najpredávanejší pickup v USA a Kanade) a zároveň lepší z hľadiska športových vlastností ako Porsche 911. Musk pritom dodáva, že je to vozidlo, ktoré budeme chcieť, aj keď ho nepotrebujeme.

Čakajú aj „ne-pickupisti“

Očakávania sú teda veľké a na odhalenie Tesly Pickup sa tešia určite aj tí, ktorých tento druh vozidiel doteraz nikdy nezaujímal. Už pomerne dlhú dobu vieme, že tento elektromobil má byť predstavený v tomto roku. Neoficiálne informácie pritom naznačovali, že sa tak môže stať už počas leta.

Podľa aktuálneho vyjadrenia Elona Muska sa tak stane zrejme o čosi neskôr. Musk cez Twitter napísal, že sú blízko k jeho dokončeniu, pričom pracujú už len na detailoch. Predstavenie by pritom malo podľa neho prebehnúť „možno“ o 2 až 3 mesiace, tzn. v septembri alebo októbri.

Konkurencia má zrejme náskok

Záujemcov o elektrický pickup však určite nezaujíma len termín predstavenia, ale aj spustenia výroby a dodávok. Veď na trh sa chystá viacero zaujímavých konkurentov, ktorí už boli odhalení. A to napríklad:

  • Rivian R1T – dojazd až 640 km, uvedenie na trh: 2020,
  • Altis XT – dojazd až 800 km, uvedenie na trh: 2020,
  • Bollinger B2 – dojazd 320 km, uvedenie na trh: 2020,
  • Nissan-Dongfeng Rich 6 – dojazd 400 km (NEDC), uvedenie na trh (možno len čínsky): 2019/2020?

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Elektrický pickup pritom chystá aj Ford, ktorý elektrifikuje svoj americký bestseller F-150. A to nie je určite všetko. Zdá sa teda, že Tesla je v rámci tohoto segmentu pod tlakom, minimálne časovým. Je pritom pravdepodobné, že na trh dorazia skôr viaceré konkurenčné modely, keďže nie je zrejme reálne, aby Tesla spustila výrobu aj dodávky svojho pickupu už budúci rok.

Je však možné, že mnoho záujemcov bude ochotných počkať. Snáď ich ale kalifornský výrobca nebude v tomto smere „naťahovať“ príliš dlho.

Zdroj titulného obrázka (oficiálny „render“ Tesla Pickup): Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Takto by mohla vyzerať futuristická „kyberpunk“ Tesla Pickup
Elon Musk prekvapil predpokladanou cenou chystaného pickupu Tesla
Elektrický pickup od Rivianu môže byť vybavený „kuchynskou linkou“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár