Tesla predstaví nový elektromobil budúci mesiac, potvrdil Elon Musk

1

Po modeloch Roadster, Model S, Model X, Model 3, Semi, Roadster 2 a Model Y sa onedlho dočkáme predstavenia už ôsmeho elektromobilu značky Tesla. A tým bude extrémna futuristická Tesla Pickup. Čo môžeme očakávať?

Elon Musk koncom júla uviedol, že odhalenie elektrického pickupu značky Tesla by mohlo prebehnúť do 2 až 3 mesiacov. Neskôr však posunul možný termín na november. No a aktuálne potvrdil, že by mal tento termín platiť. Veď na otázku položenú cez Twitter – „Učinili ste už rozhodnutie o dátume odhalenia pickupu? Stále sa zameriavate na november?“, Musk odpovedal: „Žiadna zmena.“

No a keďže je november za rohom, tak by už Tesla nemala meniť tento svoj plán, aj keď je povestná odkladmi, ktoré súvisia s jej produktmi. Čo môžeme teda očakávať od nového elektromobilu Tesla Pickup (nepotvrdený „pracovný“ názov, špekuluje sa o názvoch Model P a najnovšie aj Model B) na základe doterajších informácií?

Sci-fi dizajn

Prvé správy, ktoré sa objavili v súvislosti s novinkou od Tesly, sa týkali dizajnu. Odvtedy Elon Musk viackrát hovoril o nevídanom futuristickom vzhľade, ktorý nemusí sadnúť každému.

„Je neuveriteľne funkčný z hľadiska zaťaženia a zároveň vyzerá úžasne. Ale nebude vyzerať ako normálny pickup. Bude to dosť sci-fi. To znamená, že nebude pre každého. Ak chce niekto pickup, ktorý vyzerá ako vozidlo tohto typu z posledných 20 až 40 rokov, nebude to pravdepodobne pre neho,“ vyjadril sa naposledy Musk na tému dizajnu elektrického pickupu.

Čo sa týka možných špecifikácií a výbavy, Tesla Pickup by mala ponúknuť 6 miest na sedenie, dojazd 640 až 800 km (zrejme podľa EPA), systém natáčania zadných kolies, polohovateľný úložný priestor, automatizovaný parkovací systém, 360˚ rozhľad, napájanie pre náradie či neuveriteľnú ťažnú silu 150 ton.

Praktický a zároveň športový

Ďalšie zaujímavé vyjadrenie Elon Muska na adresu chystaného elektromobilu Tesla Pickup sa týkalo jeho všeobecných praktických a športových vlastností. Podľa neho bolo cieľom pri jeho vývoji to, aby bol z funkčného hľadiska lepší ako Ford F-150 (najpredávanejší pickup v USA a Kanade) a zároveň lepší ako Porsche 911 po stránke športových vlastností.

ZAJAZDI SI NA TESLE

A čo cena?

Šéf Tesly tiež spomenul možnú cenu modelu Tesla Pickup. „Nechceme, aby bolo vozidlo drahé. Myslím, že má štartovať na sume do 50 000 $. Maximálna cena by mala byť 49 000 $. Ideálne aj menej. Nemôže byť nedostupné. Budú existovať aj podstatne drahšie verzie, avšak za 49 000 $ (či menej) by ste mali dostať naozaj skvelý pickup,“ povedal Elon Musk v tejto súvislosti.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Do Európy mieri malý úžitkový elektromobil za 5 000 €
Extrémny elektromobil od Rivianu môže byť vybavený „kuchynskou linkou“
Bollinger predstavil vysokovýkonných elektrických offroad-pracantov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár