Elon Musk prezradil presný dátum predstavenia nového elektromobilu Tesla

1

Môžeme sa začať tešiť. Elon Musk totiž konečne zverejnil konkrétny dátum a miesto predstavenia nového elektromobilu svojej spoločnosti. Tým bude Tesla Pickup, alias „Cybertruck“, z čoho vyplýva, že pôjde o vozidlo typu pickup, ktoré síce nie v našich končinách obľúbené, avšak v podaní Tesly sa máme dočkať niečoho úplne iného.

V januári Elon Musk povedal, že očakávaný elektrický pickup „Tesla Pickup“ (nepotvrdený názov) predstavia ešte tento rok. Neskôr upresnil, že sa tak stane ku koncu roka. V júli to mali byť 2 až 3 mesiace do predstavenia a v októbri sa Musk vyjadril, že bude predstavený tento mesiac.

A keďže si pri Elonových termínoch nemôžeme byť nikdy istí, čakali sme na definitívu, napr. v podobe konkrétneho dátumu. A ten je zrejme na svete. Šéf Tesly totiž aktuálne zverejnil cez sieť Twitter nasledujúci oznam: „Cybertruck bude predstavený 21. novembra v Los Angeles, a to v blízkosti raketovej továrne SpaceX.“

Prečo „Cybertruck“?

V súvislosti so slovom „Cybertruck“ pre istotu dodávame, že Elon Musk sa už veľakrát vyjadril, že ich elektrický pickup (anglicky aj „truck„) bude mať futuristický „cyberpunk“ dizajn.

tesla pickup

Oficiálny teaser. Zdroj: Tesla

Dodal pritom: „Bude úžasný, bude skvelý. Dokáže zastaviť srdce. Moje srdce. Je ako, ó, je veľkolepý.“ Taktiež priznal, že „super-futuristický“ dizajn by mohol odradiť od kúpy mnohých ľudí. Ak by sa tak stalo vo veľkom meradle, v hre je možnosť, že Tesla v budúcnosti urobí konvenčnejšie vozidlo tohto typu.

Napriek tomu je Musk presvedčený, že elektromobil Tesla Pickup budú chcieť aj ľudia, ktorí nepotrebujú takéto vozidlo. A to aj kvôli spomínanému dizajnu. „Veľkolepý“ by však nemal byť len vďaka netradičnému dizajnu, ktorý sa Muskovi zjavne veľmi páči. Zaujať by mal aj svojimi parametrami, praktickými vlastnosťami a možno aj cenou.

Čo sa týka možných špecifikácií a výbavy, Tesla Pickup by mala ponúknuť 6 miest na sedenie, dojazd 640 až 800 km (zrejme podľa EPA), systém natáčania zadných kolies, polohovateľný úložný priestor, automatizovaný parkovací systém, 360˚ rozhľad, napájanie pre náradie či neuveriteľnú ťažnú silu 150 ton.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Lepší ako Ford F-150 a Porsche 911

Šéf Tesly tiež povedal, že cieľom pri vývoji pickupu Tesla bolo, aby bol z hľadiska funkčnosti lepší ako Ford F-150 (najpredávanejší pickup v USA a Kanade) a zároveň lepší ako Porsche 911 po jazdnej stránke. V júni pritom naznačil aj cenu, ktorá by mala byť v prípade základnej verzie nižšia ako 49 000 $.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y bude produktom ponaučení z modelov 3, S a X
Sériová Tesla Roadster 2 bude ešte šialenejšia ako predstavený prototyp
Vodič testovacieho prototypu Tesly Semi sa vyjadril k reálnemu dojazdu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Vydeli sme už zopár skycov… Zatiaľ údaje čo prezentovali v tomto článku aj i cena na pickup sú nádejné… Akože model 3 základ za 39k$ alebo oveľa väčšie auto za 10k viacej aj s väčším dojazdom sa trošku viacej oplatí…
    Už len dúfať že to nebude vyzerať ako tá posledná fotka tesli pickup ako moderný bidet s LED lampou…

Pridajte komentár