Takto by mohla vyzerať futuristická „kyberpunk“ Tesla Pickup

0

Predstavenie elektrického pickupu „Tesla Pickup“ sa blíži. Všetci sme pritom zvedaví aj na jeho dizajn, keďže podľa Elona Muska pôjde o netradičné futuristické „kyberpunk“ vozidlo, ktoré je ako vystrihnuté z filmu Blade Runner.

V priebehu tohto a minulého roka sme sa dozvedeli o elektromobile „Tesla Pickup“ (názov zatiaľ nebol potvrdený) množstvo zaujímavých vecí, vrátane predpokladanej ceny. Elon Musk pritom už dlhšie tvrdí, že ide o jeho najobľúbenejší produkt od Tesly.

Zaujímavé vlastnosti

Tesla Pickup má údajne ponúknuť 6 miest na sedenie a 640 až 800 km dojazd. Taktiež má disponovať natáčaním zadných kolies, polohovateľným úložným priestorom, automatickým parkovacím systémom, 360˚ rozhľadom, napájaním pre náradie či neuveriteľnou ťažnou silou 150 ton.

To najlepšie z Porsche 911 a Ford F-150

Elektrický pickup od Tesly pritom nemá byť len praktický, ale aj veľmi rýchly. Elon Musk sa vyjadril, že cieľom pri vývoji elektrického pickupu bolo, aby bol z hľadiska funkčnosti lepší ako Ford F-150 (najpredávanejší pickup v USA a Kanade) a zároveň lepší z hľadiska športových vlastností ako Porsche 911.

Pomerne prekvapujúca cena

V súvislosti s uvedenými parametrami, funkciami, ako aj kapacitne veľkej batérii, nás samozrejme napadne, že cena tohto elektromobilu bude veľmi vysoká. Šéf Tesly nás však v tomto smere celkom prekvapil, keď povedal:

„Nechceme, aby bolo vozidlo drahé. Myslím, že má začínať na sume menej ako 50 000 $. Maximálna cena by mala byť 49 000 $. Ideálne aj menej. Nemôže byť nedostupné. Budú existovať aj podstatne drahšie verzie, avšak za 49 000 $ (či menej) by ste mali dostať naozaj skvelý pickup.

Samozrejme, že to nie je málo, obzvlášť keď si uvedomíme, že ide o cenu bez DPH, pričom základná verzia zrejme neponúkne všetky spomínané vlastnosti. Mohlo to však byť v tomto smere zrejme aj podstatne horšie. Ale prejdime už k avizovanému dizajnu.

Dizajn nebude pre všetkých

Ako sme už spomínali v úvode, Tesla Pickup ponúkne podľa Muskových slov futuristicky dizajn ako vystrihnutý z kyberpunk filmu Blade Runner. „Bude úžasný, bude skvelý. Dokáže zastaviť srdce. Moje srdce. Je ako, ó, je veľkolepý,“ dodáva.

Musk ale priznáva, že super-futuristický „kyberpunk“ dizajn by mohol odradiť od kúpy mnohých ľudí. Ak sa bude napokon páčiť len malému počtu ľudí, v budúcnosti urobí Tesla konvenčnejšie vozidlo tohto typu. Podľa Muska však budú chcieť Tesla Pickup aj ľudia, ktorí ho nepotrebujú.

Doteraz nám Tesla ukázala v súvislosti s dizajnom svojej pripravovanej novinky, ktorá by mala byť predstavená ešte toto leto, najneskôr však do konca roka, 1 obrázok s možným dizajnovým smerovaním a 1 klasický teaser na skutočné vozidlo.

Prvý obrázok bol jasne inšpirovaný ťahačom Tesla Semi. Ten druhý nám zamotal hlavy. Väčšina z nás si asi myslela, že zachytáva zadnú časť vozidla, a tak nás prekvapil Muskov „dodatok“, že ide o predok. A aktuálna predstava Justina Duel Jamesa (známy aj ako Duelj) o dizajne Tesly Pickup, ktorú „stelesnil“ na základe spomínaného teaser-u do render obrázku, sa javí ako najrealistickejšia z tých, ktoré sme doteraz mali možnosť vidieť. Čo poviete, mohol by takto vyzerať onen futuristický kyberpunk pickup?

Zdroj titulného obrázka: Justin Duel James via Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Rivian predstavil elektrický pickup s extrémnymi parametrami. Na ťahu je Tesla
Do Európy mieri malý úžitkový elektromobil za 5 000 €
Extrémny elektromobil od Rivianu môže byť vybavený „kuchynskou linkou“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár