Tesla Pickup by mohla čerpať z dizajnového konceptu „Model Zero“

7

Už budúci mesiac predstaví Tesla svoj nový elektromobil, ktorému sa vo všeobecnosti hovorí „Tesla Pickup„. Podľa vyjadrení Elona Muska má ísť o ich najlepší produkt, ktorý je zároveň jeho najobľúbenejší. Čo to o ňom už vieme, ale jeho avizovaný „futuristický cyberpunk dizajn“ je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva. Nápovedou v tomto smere by však mohol byť dávnejší dizajnový koncept hlavného dizajnéra chystanej novinky.

Ako už „pracovný“ názov napovedá, Tesla Pickup bude elektrický pickup. Podľa Elona Muska však nie hocaký. Okrem extrémnych parametrov a praktických vlastností má ponúknuť „futuristický cyberpunk dizajn“, pričom má byť ako „vystrihnutý“ zo sci-fi filmu Blade Runner.

Dodal pritom: „Bude úžasný, bude skvelý. Dokáže zastaviť srdce. Moje srdce. Je ako, ó, je veľkolepý.“ Taktiež priznal, že „super-futuristický“ dizajn by mohol odradiť od kúpy mnohých ľudí. Ak by sa tak stalo vo veľkom meradle, v hre je možnosť, že Tesla v budúcnosti urobí konvenčnejšie vozidlo tohto typu.

Napriek tomu je Musk presvedčený, že elektromobil Tesla Pickup budú chcieť aj ľudia, ktorí nepotrebujú takéto vozidlo. A to aj kvôli spomínanému dizajnu. Doteraz nám však Tesla ohľadom tejto stránky toho moc neukázala. Na prvých odhalených skicách bolo vozidlo, ktoré nápadne pripomínalo elektrický ťahač Tesla Semi.

Prvá upútavka zas bola natoľko mätúca, že väčšina ľudí si zrejme myslela, že ide o zadnú časť, pričom Musk neskôr ozrejmil, že ide o predok. Odvtedy sa objavilo množstvo neoficiálnych renderov, o ktorých Elon Musk povedal, že ani jeden sa nepribližuje skutočnému vozidlu.

„Tesla Model Zero“

No a aktuálne portál Electrek vypátral starší dizajnový koncept futuristicky vyzerajúceho vozidla s logom Tesla, ktorého autorom je hlavný dizajnér Tesly Pickup, Sahm Jafari. Ten bol vypracovaný počas Jafariho štúdia na univerzite, pričom Tesla si jeho autora následne „stiahla“ do svojich radov.

Podľa vtedajšieho popisu tohto vozidla s označením Tesla Model Zero ide o návrh vozidla, ktoré by sa malo zaradiť pod Model 3. Jeho značne futuristický a zrejme vysoko aerodynamický dizajn, ktorý sa pre veľké a vysoké vozidlo s ambicióznym dizajnom určite hodí, by pritom mohol aspoň z časti „pasovať“ na popis chystaného elektromobilu Tesla Pickup.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Takže tu máme viacero súvislosti, ktoré naznačujú že nový elektromobil od Tesly, ktorý má byť odhalený budúci mesiac, by mohol teoreticky čerpať z dizajnového konceptu vozidla Tesla Model Zero. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Rivian predstavil elektrický pickup s extrémnymi parametrami. Na ťahu je Tesla
Elektrickí „roboši“ od Bollingera šokovali vysokou cenou
Nové informácie o elektrickej reinkarnácii značky Hummer

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

  1. Veru, poriadne odvážne.. Ale prečo nie? Vyzerá to hlavne extrémne priestranné s tým obrovským rázvorom náprav. A teda zrejme aj pohodlné to bude na diaľkové trasy a teda s veľkým dojazdom. A dúfajme nie, ze nie príliš extrémnou cenou 😉

Pridajte komentár