Teslu Pickup vraj budeme chcieť, aj keď ju nepotrebujeme. Aj pre kyberpunk dizajn

0

Tesla Pickup má byť vozidlom, ktoré budete chcieť, aj keď ho nepotrebujete, hovorí Elon Musk. Dodáva, že je jeho najobľúbenejším budúcim produktom spoločnosti. Všetko nasvedčuje tomu, že sa bude jednať o úplne iné vozidlo, na aké sme boli doteraz v tomto segmente zvyknutí.

V rozhovore pre Recode Elon Musk uviedol, že vyvíjaný pickup značky Tesla ponúkne futuristicky dizajn ako z kyberpunk filmu Blade Runner. A dodáva: „Bude úžasný, bude skvelý. Dokáže zastaviť srdce. Moje srdce. Je ako, ó, je veľkolepý.“ 

Proti spaľovacím pickupom

Nadšenie Elona Muska z modelu Tesla Pickup je zjavne nepopierateľné. Podľa neho ním chce Tesla dostať z ciest dieselové a benzínové pickupy. Taktiež priznáva, že super-futuristický „kyberpunk“ dizajn by mohol odradiť od kúpy mnohých ľudí. Napriek tomu pôjdu týmto smerom.

V hre aj konvenčnejšia verzia

Elon Musk dodáva, že ak sa bude Tesla Pickup páčiť len malému počtu ľudí, v budúcnosti urobia konvenčnejšie vozidlo tohto typu. Elektrický pickup má okrem výrazného dizajnu ponúknuť aj množstvo výnimočných vlastností. Aj vďaka tomu ho ľudia budú chcieť, aj keď obyčajne nekupujú vozidlá tohto typu, hovorí Musk.

Vychádzať má z ťahača

Z doterajších informácií vieme, že Tesla Pickup by mala mať blízko k elektrickému ťahaču Tesla Semi. Bude mať zrejme nadštandardnú veľkosť a silu. O tom svedčia informácie, podľa ktorých by mal model  uviesť na korbe pickup bežnej veľkosti. Pritom má mať ťažnú silu až neuveriteľných 150 ton.

Má ponúknuť 6 miest na sedenie a 640 až 800 km dojazd. Taktiež má disponovať natáčaním zadných kolies, polohovateľným úložným priestorom, automatickým parkovacím systémom, 360˚ rozhľadom či napájaním pre náradie.

Doteraz sme však nepočuli oficiálnu informáciu o tom, kedy má prísť na trh. Očakáva sa, že by sa tak malo stať po Modeli Y. Ten pôjde do výroby v roku 2020. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla pracuje na novom produkte. Nazýva ho “Megapack”
Prototyp crossoveru Tesla Model Y bol schválený do výroby, hovorí Musk
Vystúpite a Tesla sama zaparkuje, potom si ju privoláte ako psíka. Už čoskoro

Zdroje: Recode cez Teslarati a Electrek, titulná fotografia: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár