Elon Musk prekvapil predpokladanou cenou chystaného pickupu Tesla

3

Elon Musk prezradil viacero zaujímavých noviniek ohľadom pripravovaného modelu Tesla Pickup. Jednou z nich je aj predpokladaná cena základného modelu, ktorá je nižšia, ako sme očakávali.

V rámci podcastu Ride the Lighting zazneli aj informácie o novom modeli značky Tesla, ktorý by mohol byť predstavený už v lete. A to priamo od Elona Muska.

dávnejšie sme počuli, že Tesla Pickup má ponúknuť 6 miest na sedenie a až 640 – 800 km dojazd. Taktiež má disponovať natáčaním zadných kolies, polohovateľným úložným priestorom, automatickým parkovacím systémom, 360˚ rozhľadom, napájaním pre náradie či neuveriteľnou ťažnou silou 150 ton.

Sci-fi dizajn

Elon Musk tiež veľmi rád pripomína, že ich elektrický pickup príde s neortodoxným „sci-fi“ dizajnom. Aktuálne k tejto téme pritom povedal:

„Je neuveriteľne funkčný z hľadiska zaťaženia a zároveň vyzerá úžasne. Ale nebude vyzerať ako normálny pickup. Bude to dosť sci-fi. To znamená, že nebude pre každého. Ak chce niekto pickup, ktorý vyzerá ako vozidlo tohto typu za posledných 20 až 40 rokov, nebude to pravdepodobne pre nich.“

Dodáva, že niektorí ľudia budú hovoriť, že nevyzerá ako pickup. Prechod od dizajnu bežného pickupu k elektromobilu Tesla Pickup má byť podľa Muska porovnateľný s prechodom od koňa s vozom k automobilu. Ozrejmil pritom aj 1. oficiálny teaser (viď titulka). Záhadná skica má zachytávať prednú časť pickupu.

Lepší ako Ford F-150 a Porsche 911

Šéf Tesly ďalej hovorí, že cieľom pri vývoji elektrického pickupu bolo, aby bol z hľadiska funkčnosti lepší ako Ford F-150 (najpredávanejší pickup v USA a Kanade) a zároveň lepší z hľadiska športových vlastností ako Porsche 911.

Elon Musk prezradil aj možnú cenu modelu Tesla Pickup. Tá je aj vzhľadom na doterajšie informácie pozitívnym prekvapením, ale ľudové vozidlo to určite nebude. „Nechceme, aby bolo vozidlo drahé. Myslím, že má začínať na sume menej ako 50 000 $. Maximálna cena by mala byť 49 000 $. Ideálne aj menej. Nemôže byť nedostupné. Budú existovať aj podstatne drahšie verzie, avšak za 49 000 $ (či menej) by ste mali dostať naozaj skvelý pickup,“ povedal Musk.

Zdroj: Electrek, titulný obrázok: Tesla 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Rivian predstavil elektrický pickup s extrémnymi parametrami. Na ťahu je Tesla
Do Európy mieri malý úžitkový elektromobil za 5 000 €
E-pickup od Rivianu môže byť vybavený „kuchynskou linkou“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár