Tesly sa premenia na all-in-one zariadenie vďaka „párty & kemping“ módu

0

Elon Musk prináša skvelú správu pre všetkých, ktorí radi kempujú a nielen pre nich. Elektromobily Tesla totiž dostanú nový mód “party & camper“, ktorý umožní vo vozidle komfortné prenocovanie a poslúži aj ako zdroj rôznorodej zábavy.

Komfortné prespanie

Majitelia elektromobilov značky Tesla využívajú svoje vozidlá vďaka veľkorysému priestoru aj na prespanie, a to v rámci svojich outdoorových aktivít. Veď celková dĺžka rovnej podlahy v Modeli X po sklopení zadných sedadiel 5-miestnej verzie je komfortných 188 cm. Model S na tom ale nebude určite horšie, keďže je postavený na rovnakej platforme.

No a už počas vývoja Modelu 3 Tesla hovorila o kempingovom režime pre svoj najmenší model. Nejedná sa o nič iné ako systém sklápania zadných sedadiel do úplnej roviny, vďaka ktorému je dostupný priestor s dĺžkou 168 cm. Spoločnosť Tesla však ide teraz ešte ďalej.

Batéria zdrojom zábavy, osvetlenia a komfortnej klímy

V minulosti nebolo možné používať napríklad dlhodobé vykurovanie kabíny v zaparkovanom vozidle. Preto sa majitelia uchyľovali k rôznym systémovým „fígľom“. Tesla však minulý rok priniesla aktualizáciu, ktorá to umožňuje jednoduchou cestou.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla varuje zákazníkov pred krádežami a radí, ako im predchádzať
Interiér Tesly Model S a X prejde faceliftom. Kedy a čo môžeme očakávať?
Elon Musk hovorí, že autá Tesla budú vybavené umelou inteligenciou typu KITT

Teraz však Elon Musk hovorí, že režim “party & camper“ prinesie možnosť klimatizovania a vykurovania kabíny, prehrávania hudby, osvetlenia a napájania rôznych zariadení v rámci odparkovaného vozidla na viac ako 48 hodín. A to vďaka veľkým batériám, ktorými sú poháňané modely Tesla.

Zdroje: Elon Musk/Twitter, Electrek (vrátane titulnej fotografie)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár