Tesla: Model Y zdražel aj „v SR“, nový showroom v ČR

4

Avizované zdraženie bestselleru Tesla Model Y sa napokon dotklo aj slovenského konfigurátora, avšak miernejšie ako sa očakávalo. Lepšou správou môže byť otvorenie nového showroomu v Česku. A to neďaleko severnej hranice so Slovenskom.

Tesla začala tento mesiac zdražovať svoj bestseller Tesla Model Y, ktorý sa stal aj napredávanejším automobilom za rok 2023 (bez ohľadu na druh pohonu). Už skôr oznámila, že k zdraženiu v Európe dôjde 22. marca, t.j. v dnešný deň. A to „vo viacerých európskych krajinách“.

Aktuálny pohľad na webovú stránku spoločnosti Tesla ukazuje, že zdraženie sa dotklo aj slovenského konfigurátora. Avšak miernejšie, ako Tesla vo všeobecnosti avizovala. Pred niekoľkými dňami pritom uviedla, že cena Tesly Model Y v Európe vzrastie približne o 2 000 €.

Ceny v rámci slovenského konfigurátora však vzrástli z 35 990 € na 36 990 € („Standard Range RWD“), zo 41 990 € na 42 990 € (Long Range), resp. zo 47 490 € na 48 990 € (Performance). Uvádzané ceny sú bez DPH, poplatkov vo výške 880 € či prípadných služieb za dovoz.

tesla model y ceny

Zdroj: Tesla

Nový showroom v Česku

Kto by si chcel objednať a vyzdvihnúť elektromobil Tesla v susednom Česku, má čerstvo o jednu možnosť naviac. Tesla totiž v ČR otvorila svoj ďalší showroom. Čo sa týka Slovákov, ten môže potešiť predovšetkým obyvateľov severozápadného Slovenska, keďže sa nachádza v Ostrave.

Ako uvádza Tesla, ide o „predajňu/nákupnú galériu“ s označením „Ostrava Pop Up“, ktorá sídli na adrese Jantarová 3344/4. To znamená, že sa nachádza v rámci nákupného centra „Forum Nová Karolina“ (fotografie nájdete v rámci „Google vizitky“ – vpravo). V rámci tejto pobočky je pritom možné objednať aj testovaciu jazdu.

Ostravská pobočka je už treťou v Česku. A to po Prahe a Brne. V Prahe je hlavná základňa, a to aj so servisom. V Brne ide zatiaľ o tzv. Pop Up Store, ktorý slúži primárne na zabezpečenie testovacích jázd. Avšak ako koncom minulého roka uviedol „Brnenský denik„, v Brne by mala tento rok vyrásť nová hala, ktorá bude zahŕňať riadny shoowroom a zrejme aj servis.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla prichádza so špeciálnymi showroomami „Giga Lab“. Doplnia jej predajne a galérie
Koľko zarobí Tesla na jednom predanom elektromobile po mnohých zlacňovaniach?
V Česku spustili dotácie na elektromobily a súkromné nabíjacie stanice
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

 1. Kto chcel Teslu ju uz davno ma, a ten kto ju chce tak si pocka na modernizovany model Y. Ako velky problem vnimam nemoznost servisu na Slovensku a s tym spojene drahe poistky.

  • Poistka je drahá tak jak tak – počíta sa z ceny vozidla. Či servis na SK je to nijako neovplyvňuje.
   A kto si kúpi Teslu vie, že okrem nepredpokladaných udalosti typu nehoda/škoda ho najbližšie roky nebude žiadny servis trápiť 😉

   • Jasne lebo ziadna Tesla sa nikdy nepokazi a ich servisy su zavale a maju dhe cakacie doby lebo im tam zakaznici nosia Tesly len tak s pleziru aby zabili cas. 🙂

    Tie poistky na Tesly u nas su dost palky co som cital. Asi je rozidel ci ma poistovna preplatit odtah do servisu 50km alebo 500km. Je rozdiel ci ma platit hodinovu sadzbu rakuskeho technika alebo slovenskeho, To vsetko a x inych faktorov maju poistovne zaratane. Samozrejme ze typicky plati poistenie pre EU, ale statisticky sa rata ze gro oprav je v cenach SK servisov.
    Ja mam havarku za 630e, Tesly 3/Y za 50-60tis by ju museli mat 1000-1200e ale vacsinov som cital po forach okolo 2000+e. Ak mal niekto nizsie tak mal limit na hodinovu sadzbu 50e, vsakovake vyluky z poistenia a ine fajnovosti. Takze zrejme zalezi ci je servis na SK. 😉

  • Dovolím si poznámku, že nie každý, kdo chce Teslu, aj na ňu má! 🙂

   Ja to mám do Ostravy prijateľne ďaleko, ale servis a sex v meste má veľké výhody!

Pridajte komentár