Funkčný prototyp robota Tesla Optimus bude predstavený zrejme už v septembri, hovorí Musk

1

Je zjavné, že Elon Musk a Tesla si od svojho humanoidného robota Tesla Optimus / „Tesla Bot“ sľubujú naozaj veľa. Veď ten má mať potenciál prerásť automobilový a FSD biznis spoločnosti či spôsobiť revolúciu v ekonomike. No a šéf Tesly aktuálne uvádza, že funkčného prototypu sa zrejme dočkáme koncom septembra. A to v rámci firemnej udalosti AI Day 2022, ktorá bola kvôli robotovi posunutá.

Minulý mesiac Elon Musk oznámil, že 19. augusta tohto roku sa uskutoční podujatie zamerané na umelú inteligenciu – „Tesla AI Day 2022“ . Dodal pritom, že sa máme tešiť na veľké množstvo „coolových“ noviniek. No a aktuálne sa zdá, že hlavnou hviezdou akcie má byť funkčný prototyp humanoidného robota Tesla Bot, ktorého Musk nazýva Optimus.

Len pred niekoľkými hodinami totiž oznámil, že Tesla AI Day 2022 bol presunutý na 30. septembra, pretože dovtedy môžu mať hotový funkčný prototyp robota Optimus, ktorý bol prvýkrát oznámený práve na minuloročnom Tesla AI Day.

Ako už vieme, prvé verzie humanoidného robota Tesla Optimus majú byť určené na vykonávanie nebezpečných, nudných a opakujúcich sa prác, ktoré ľudia nechcú robiť. Musk neskôr dodal, že robot bude mať aj domáce využitie. Nemá však ísť o sluhu, ale skôr priateľa s mnohými užitočnými aplikáciami a formami.

Má to byť revolučný produkt

Musk a Tesla berú robota naozaj veľmi vážne. Veď Elon začiatkom tohto roka prekvapil vyhlásením, že prioritou a najdôležitejším produktom, na ktorom pracujú tento rok, je Tesla Bot, resp. Optimus. A dodal, že má mať časom väčší potenciál ako biznis s vozidlami. Neskôr doplnil, že nielen s vozidlami, ale aj autonómnym riadením v rámci spoločnosti.

Elon Musk tiež zaujal vyhláseniami, že Tesla Bot má zmeniť predstavu o tom, čo je ekonomika, priniesť „éru hojnosti“ a zmeniť svet ešte viac ako autá.

tesla bot

Zdroj: Tesla

Podľa skorších vyjadrení sme sa mali dočkať prototypu do konca roka. Teraz už vieme, že Tesla to chce stihnúť do konca septembra. Každopádne má čo robiť, keďže Musk tiež uviedol, že robot by sa mohol dostať do výroby „snáď už budúci rok“, čo sa aktuálne môže javiť ako ďalší z Muskových extrémne „optimistických“ termínov.

tesla-bot

Zdroj: Tesla

Taktiež povedal, že budúci rok by robot už mohol mať užitočné vlastnosti. Jeho projekt má pritom zaznamenať rozmach v nasledujúcich 2 rokoch. A okolo roku 2025 má dôjsť k prudkému medziročnému rozvoju užitočných vlastností robota. Takže ak sa Optimus budúci rok dostane do výroby, určite nepôjde o masový komerčný produkt, ale skôr pokračovateľa avizovaného „funkčného prototypu“ určeného zrejme na testovanie a ďalší vývoj/rozvoj.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Optimus bude stáť menej ako auto, hovorí Elon Musk. Ukradne ľuďom prácu?
Humanoidný robot od Tesly má pomôcť s nedostatkom pracovnej sily, hovorí Elon Musk
Tesla Bot by mohol byť podľa Muska aj dobrým spoločníkom, nielen „pracantom“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár