Robot Tesla Optimus vraj smeruje na predajne Tesly, aby pomohol zvýšiť predaje

3

Tesla si od vyvíjaného humanoidného robota Optimus sľubuje naozaj veľa. Od naplnenia cieľov ohľadom jeho schopností je však zrejme ešte veľmi ďaleko. Napriek tomu by spoločnosti mohol pomôcť už teraz. Tesla má totiž údajne testovať jeho nasadenie v rámci showroomov, kde má mať na začiatok „reprezentatívne“ úlohy, vyplýva zo správy od Electreku.

Elon Musk verí, že humanoidní roboti Tesla Optimus budú v budúcnosti pre jeho spoločnosť väčším biznisom ako elektromobily. Viackrát pritom povedal, že prvé verzie budú určené na vykonávanie nebezpečných, nudných a opakujúcich sa prác, ktoré nechcú robiť ľudia. Neskôr by mali byť využiteľní ako pomocníci a priatelia v rámci domácnosti či sociálnych služieb.

Tesla v rámci popisu pracovných ponúk tiež naznačila, že plánuje používať humanitných robotov Optimus vo svojich továrňach v tisícoch kusov. Takýmto spôsobom by mohla Tesla vyriešiť problémy s nedostatkom pracovnej sily, ktoré podľa Muskových slov z nedávnej minulosti už pociťujú, a to napr. v rámci závodu vo Fremonte. Navyše by malo ísť o lacnejšiu pracovnú silu ako v prípade bežného zamestnanca.

Prvá „pracovná“ skúsenosť?

Ešte predtým ako robot Tesla Optimus zamieri do výrobných závodov, mohol by nájsť uplatnenie v rámci Tesla Stores, čo sú predajne/showroomy spoločnosti, ktoré sú zamerané najmä na predaj elektromobilov. Electrek totiž na základe svojich nemenovaných „zdrojov oboznámených so záležitosťou“ informuje, že Tesla experimentuje so zavedením robotov v rámci svojich čínskych predajní.

Vzhľadom na aktuálne schopnosti však roboti nebudú vykonávať žiadne náročnejšie úlohy. Mali by slúžiť najmä ako atrakcia na prilákanie zákazníkov do showroomov Tesla Stores, a tak nepriamo napomôcť s predajom produktov značky Tesla, predovšetkým elektromobilov. Určitá forma interakcie robotov so zákazníkmi pritom zrejme nie je vylúčená.

Ak by sa tento možný koncept osvedčil, dá sa očakávať, že sa roboti Tesla Optimus rozšíria aj do ďalších regiónov. Návštevníci showroomov by pritom teoreticky mohli sledovať vývoj ich schopností, keďže roboti majú byť upgradovateľní cez OTA aktualizácie. A po významnejších hardvérových vylepšeniach by ich Tesla mohla meniť.

tesla optimus

Zdroj: Tesla/Youtube

Nuž, uvidíme. Zatiaľ ide len o neoficiálnu, Teslou nepotvrdenú správu a súvisiace špekulácie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla predstavila funkčný prototyp humanoidného robota aj jeho možnú cenu
Humanoidný robot od Tesly by mohol byť dobrým darčekom pre rodičov, uviedol Musk
Tesla Optimus bude stáť menej ako auto, hovorí Elon Musk. Ukradne ľuďom prácu?
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Žeby už Tesle začali „dochádzať“ zákazníci? V podstate ani niet divu. Autá totižto nie sú spotrebný tovar, ako napríklad potraviny alebo drogéria. „Teslachtivý“ zákazník si to auto jednoducho kúpi a hotovo. Ďalšie si už nekupuje. Ani o mesiac, ani o rok, ani o päť rokov.
    Ale – sú zákazníci, ako napríklad ja, ktorí sú jednoducho pohodlní. (Pozor, nie leniví!)
    Objenám si auto v showroome a prídem si ho tam aj vyzdvihnúť. A nie aby som preň cválal niekam do Holandska! To ako keby som si objednal rožky a išiel si ich prevziať do pekárne vzdialenej 30 km!
    Takže ten Optimus je určite super na podporu predaja, ale na Slovensku – čo ti ja viem?…
    Snáď sa táto vec aj dorieši…

Pridajte komentár