Modely značky Tesla získali hneď 4 ocenenia v rámci Top Green Vehicle Awards 2018

0

Značka Tesla bola hviezdou udeľovania cien Americkej automobilovej asociácie – Top Green Vehicle Awards 2018. Tesla Model X 75D získala pritom ocenenia hneď v 3 kategóriách, vrátane hlavnej. Jednu cenu si uchmatol aj Model S 75D.

Americká automobilová asociácia (AAA) oceňovala v rámci cien Top Green Vehicle Awards 2018 najlepšie ekologické automobily tohto roku. A to v 10 kategóriách. Štyri z nich si uchmatli modely kalifornského výrobcu elektromobilov.

Top Green Vehicle Awards 2018 – kritéria

V  rámci Top Green Vehicle Awards 2018 mohli byť nominované automobily s elektrickým, plug-in hybridným, hybridný, ako aj vysoko-efektívnym spaľovacím pohonom. Tieto vozidlá boli podrobené reálnym testom a klasifikované na základe kritérií ako kvalita jazdy, bezpečnostné prvky a výkon.

tesla ocenenia

Zdroj: aaa.com

Darilo sa základným verziám Tesiel

Tesla Model X 75D, ktorá je so 75 kWh batériou, dojazdom 417 km (NEDC) a výkonom 386 kW základnou verziou radu, získala hneď tri ceny. A to v kategóriach SUV/Minivan, najlepšie vozidlo nad 50 000 $ a hlavná kategória. Základná verzia Tesly Model S s označením „75D“ (75 kWh batéria, dojazd 490 km, výkon 386 kW) zas vyhrala kategóriu veľkých vozidiel.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla je podľa tínedžerov “najcoolovejšia” značka automobilov
Consumer Reports 2017: Ktoré značky robia najlepšie autá?
Spoznali sme rebríček áut s najnižšími prevádzkovými nákladmi

Najlepším „kompaktom“ Nissan Leaf

Za najlepšie eko-vozidlo mimoriadne obľúbenej nižšej strednej triedy bol vyhlásený Nissan Leaf novej generácie. V rámci ďalších kategórií zažiarili Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e (nižšia trieda + naj 30 000 až 50 000 $), BMW 530e iPerfomance (stredná trieda), Kia Niro (naj do 30 000 $) a Ford F-150 (Pick-up).

Zdroj: AAA

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár