Tesla ponúka obalenie modelov 3 a Y farebnými „samoregeneračnými“ fóliami

1

Zdá sa, že Tesla sa púšťa aj do „podnikania“ v oblasti ochranných a dizajnových automobilových fólií „Tesla Wrap“. Prvé náznaky sa objavili pred rokmi a aktuálne tu máme ďalšie dva. A to prototypy Cybertrucku obalené  fóliami rôznych vzorov, ale najmä čerstvú ponuku „obalenia“ Modelu 3 a Modelu Y v rámci oficiálneho Tesla shopu.

Elon Musk už v apríli 2020 uviedol, že chystaný Teslu Cybertruck s karosériou z nehrdzavejúcej ocele „bude možné obaliť do akejkoľvek farby či vzoru.“ Tým narážal na nemožnosť lakovania tohto vozidla. Špekulovalo sa pritom, či bude túto možnosť ponúkať Tesla priamo, zabezpečí obalenie prostredníctvom tretích strán alebo to ponechá na samotných zákazníkov.

V tom istom roku ponúkla spoločnosť Tesla v Číne možnosť obalenia Modelu X, pričom uviedla: „Doručovacie centrum Tesly predstavuje produkt (Color Changed Car Wrap), ktorý môže urobiť vozidlo viac coolovým. Spočiatku bude dostupný v mestách Peking, Šanghaj, Kanton, Šen-čen a Suzhou. Ďalšie mestá budú uvedené v polovici augusta. Dostupné bude množstvo farieb. Kontaktujte prosím miestne doručovacie alebo servisné stredisko.“

Ďalšie otázky ohľadom „obaľovania“ elektromobilov Tesla do dizajnových/ochranných fólií sa vynorili v tomto roku, keď sa na cestách začali objavovať prototypy chytaného pickupu Tesla Cybertruck obalené do fólií rôznych vzorov.

„Tesla Wrap“ v ponuke e-shopu

A aktuálne sa možnosť obalenia elektromobilov Tesla („Tesla Wrap„) objavila v rámci oficiálneho e-shopu spoločnosti. Tesla pritom v popise uvádza, že na to používa prémiové „samoregeneračné“ fólie na báze uretánu poskytujúce ochranu laku pred odlúpením či poškriabaním, ktoré poskytuje len ona sama.

V ponuke nájdeme 7 farebných variantov, na základe doplňujúcich informácií sa však zdá, že k dispozícii budú aj priehľadné ochranné fólie s lesklým a matným efektom. Tesla tiež uvádza, že ak sa na vozidle s fóliou vyskytnú mikroškrabance napr. po využití autoumyvárne, fólia sa vráti do pôvodného stavu do 24 až 48 hod.

tesla wrap model y

Zdroj obrázku: Tesla

Obmedzený a drahý produkt

Dostupnosť „Tesla Wrap“ je zatiaľ veľmi obmedzená. Produkt je aktuálne v ponuke zdá sa len v rámci USA, a to pre modely Y a 3 s rokom výroby 2023+. A obalenie vozidiel momentálne vykonávajú len 2 servisné strediská Tesly v Kalifornii. Inštalácia pritom môže trvať 5 až 7 dní. Fólie majú byť bezproblémovo odstrániteľné, túto službu však Tesla zatiaľ neposkytuje.

A na záver sme si nechali cenu „Tesla Wrap“. Síce sa v tejto problematike neorientujeme, ale tá nám ako laikom príde naozaj vysoká. Posúďte sami. Cena obalenia vozidla farebnou fóliou stojí 7 500 až 8 000 $ (cca 7 000 až 7 500 €) zrejme bez DPH, v závislosti od vybraného farebného variantu.

tesla wrap model 3

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čo si myslia o kontroverznej Tesle Cybertruck traja oslovení dizajnéri?
Tesla opäť mení ceny. V Európe zdražuje, doma zlacňuje
Tesly Semi najazdili pre Pepsi cez milión km. S akým dojazdom je možné počítať?
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Keď si bohatí šejkovia obaľujú svoje autá zlatom, tak má TESLA pre chudobu aspoň túto fóliu! Výhodou je, že je lacnejšia a zoškriabaná sa nedá streliť v kovošrote ako zlato! 🙂

Pridajte komentár