Tesla odhalí o pár dní „prekvapenie“. Bude to nový model elektromobilu?

3

Tesla pre nás chystá prekvapenie. Dočkáme sa ho už 5. septembra na špeciálnom „autosalóne“ vo švajčiarskom Bazileji. K dispozícii máme aj upútavku, ktorá naznačuje, že sa bude jednať o automobil. Čo môžeme očakávať?

K identifikácii prekvapenia nám môže napomôcť charakter podujatia. Tesla ho totiž odhalí na Grand Basel show, ktoré je charakterizované nasledovne.

„Na Grand Basel sa prezentuje obmedzený počet starostlivo vybraných automobilov top kategórií. A to nielen dôstojné a luxusné klasické vozidlá, ale aj jedinečné súčasné a technicky vyspelé koncepty. Tieto automobilové majstrovské diela sú starostlivo vyberané, a to s osobitým dôrazom na kultúrny význam, konceptuálne inovácie, stav, pôvod, vzácnosť a hodnotu“.

Akého prekvapenia by sme sa teda mohli dočkať?

  • Jedna z prvých vyrobených Tesiel Roadster 1. generácie v dokonalom stave? Bolo by to ale dostatočne veľké prekvapenie?
  • Záhadný model z oficiálnej upútavky spoločnosti Tesla, ktorú zverejnila v máji tohto roku?
  • Kompaktné SUV Model Y, ktoré môže byť aj spomínaným záhadným modelom z upútavky? Vzhľadom na pomerne nedávne vyjadrenie Elona Muska, o jeho predstavení v marci budúceho roku, pravdepodobne nie.
  • Tesla Pickup Truck? Ten ma prísť na trh až po Modeli Y, takže pravdepodobne bude najskôr predstavené kompaktné SUV. Na druhej stane, pickup má vychádzať z ťahača Semi, ktorý sa už vo veľkom testuje…

tesla pickup truck

  • Kompaktný elektromobil, o ktorom hovoril Elon Musk na júnovom stretnutí akcionárov? Pravdepodobne nie, keďže v jeho prípade hovoril o realizácii do 5 rokov.
  • „Lacný“ elektromobil za 22 000 €, ktorý spomenul Elon Musk v rozhovore s youtuberom Marquesom Brownleem. Zrejme tiež nie, keďže dodal, že takéto vozidlo nie pre Teslu teraz prioritou, a že by ho boli schopní vyrábať cca o 3 roky.
  • Na Twitteri Elona Muska spomínané mini-auto? Vzhľadom na prestížnosť podujatia a možnosti, že sa bude jednať o pokročilú „hračku“, skôr nie.
  • Koncept Tesly Roadster 2. generácie s balíkom výbavy „SpaceX„, ktorá zahŕňa aj 10 raketových motorov? Možno.
  • Predprodukčná verzia Tesly Roadster 2. generácie, keďže Elon Musk nedávno spomínal, že produkčná verzia bude mať do detailu prepracovaný interiér, z čoho sa mohlo zdať, že už videl jej inovovaný interiér?Znie to celkom realisticky.
tesla roadster specifikacie

Zdroj: Tesla

K danej problematike je vhodné pripomenúť, že Tesla doteraz vždy svoje nové modely a ich koncepty predstavovala v rámci vlastných podujatí v USA. Takže je pravdepodobné, že sa nebude jednať o úplne nový model. Na druhej strane, Tesla sa nikdy krvopotne nedržala zaužívaných postupov a tradícií…

A čo si myslíte o tomto prekvapení vy? Neváhajte sa podeliť o svoj názor v diskusnom boxe pod článkom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spoločnosť UPS otestovala ťahač Tesla Semi. Čo naň hovorí?
Tesla Model S v šialenej rýchlosti doslova preletela 30 metrov | VIDEO
Elektromobily Tesla sú zrejme terčom falošných sťažností ohľadom bezpečnosti

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla cez autohullut.fi 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár