Tesla-noviny: Supercharger s Wi-Fi, umelá inteligencia a autonómne vyhýbanie sa výtlkom

0

Elon Musk opäť avizuje niekoľko vylepšení, ktoré sa týkajú elektromobilov značky Tesla. Nabíjacie stanice Tesla Supercharger budú fungovať aj ako Wi-Fi hotspoty, hlasové ovládanie ponúkne široké možnosti, pričom bude obsahovať umelú inteligenciu a Autopilot by sa mal vedieť vyhýbať výtlkom na ceste.

Pokročilé hlasové ovládanie

Vo vozidlách sa začínajú objavovať systémy hlasového ovládania. Takýmto systémom pritom disponujú aj elektromobily od Tesly. Tesla využíva vlastné riešenie, ktoré by malo ponúknuť viac ako konkurencia.

V prípade modelov kalifornskej značky je hlasové ovládanie obzvlášť dôležité, nakoľko s výnimkou niektorých funkcií, ktoré sa ovládajú prostredníctvom tlačidiel na volante, si musí vodič vystačiť s ovládaním a nastavovaním vozidla cez dotykový displej, čo nie je vždy úplne praktické.

Hacker green nedávno informoval, že v rámci palubného systému Tesly objavil viacero nových hlasových povelov, ktoré zrejme čakajú na „aktiváciu“ v rámci softvérovej aktualizácie. Ich zoznam naznačuje, že pomocou hlasových príkazov bude možné ovládať spätné zrkadlá, pozíciu volantu, stierače, klimatizáciu, vykurovanie, ventilačný systém (vrátane Bioweapon Defense Mode) či vyhrievanie sedadiel.

To však v tomto smere nemalo byť zďaleka všetko, nakoľko sa Elon Musk vyjadril, že vo vozidlách Tesla bude fungovať umelá inteligencia podobne ako v seriálovom vozidle K.I.T.T., ktoré riadil David Hasselhoff, alias Michael Knight.

Nabíjacie stanice Tesla s Wi-Fi

Elon Musk aktuálne informuje, že všetky nabíjacie stanice Tesla Supercharger budú časom poskytovať bezplatné Wi-Fi pripojenie. Tým reagoval na otázku zákazníka, či bude možné v zaparkovaných vozidlách prehrávať video. Dodal, že táto možnosť bude dostupná po pripojení k Wi-Fi. Vodič a posádka tak budú môcť sledovať videá počas nabíjania, vďaka čomu im rýchlejšie ubehne čas.

Autonómne vyhýbanie sa výtlkom

Musk taktiež naznačil, že sa dočkáme veľmi užitočnej funkcie v rámci systému Autopilot. Jeden zo zákazníkov Tesly sa Elona spýtal, či by nebolo možné zakomponovať v rámci systému udržiavania v jazdných pruhoch funkciu vyhýbania sa výtlkom na cestách. Odpoveďou bolo, že rozhodne áno. A ako poznáme Elona Muska, ten už zrejme zadal túto úlohu svojim vývojárom.

Zdroj titulnej fotografie: EPA-EFE / Roman Pilipey

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S a Model X by mali dostať nové účinnejšie motory
Elektromobily Tesla budú zrejme vedieť “vyhadzovať smerovky” automaticky
Ako rýchlo sa nabíja Tesla Model 3 na novom 250 kW Superchargeri?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár