Tesla News: Cybertruck, pálenie peňazí, zaujatosť médií, modernizácia Giga Shanghai

1

Elon Musk v rámci interview prezradil ďalšie zaujímavosti a novinky súvisiace so spoločnosťou Tesla. Vyjadril sa na tému zaujatosti médií vo vzťahu k Tesle a iným a hovoril aj o „pálení“ peňazí v rámci nových tovární a vyhýbaní sa krachu či o chystanom pickupe Tesla Cybertruck. Objavili sa tiež správy ohľadom ďalšieho zastavenia výroby v závode Giga Shanghai a jeho modernizácie.

Klub Tesla Owners Silicon Valley zverejnil tretiu časť z nedávneho rozhovoru s Elonom Muskom. Ako upozornil Electrek, Musk v ňom hovorí aj o zaujatosti médií voči Tesle. A to z dôvodu, že si u nich nekupujú reklamu, tak ako ostatní výrobcovia áut.

Povedal pritom, že možno by Tesla mala začať s inzerciou, pretože tradičné médiá neprinášajú negatívne správy o automobilovom priemysle, keďže ten je jedným z najväčších, ak nie najväčším inzerentom v novinách. A dodal, že ak nejaké médium napr. popri reklame zadanej spoločnosťou GM zverejní negatívny článok o GM, marketéri z GM im zavolajú a spýtajú sa, prečo to urobili a ďalší rok si u nich už reklamu nekúpia. Kupovanie reklamy v médiách však aktuálne nie je na stole Tesly.

„Pece na peniaze“

Ďalšie zaujímavé, ale vôbec nie prekvapujúce vyjadrenie Muska, sa týkalo nových nedávno spustených tovární Tesly v Nemecku a Texase, upozornil MotorBiscuit. Podľa šéfa Tesly sú Giga Berlin a Giga Texas aktuálne „obrovskými pecami na peniaze“, ktoré produkujú hlasitý zvuk horiacich peňazí. Jeho hlavnou starosťou pritom je, aby továrne udržali v prevádzke, dokázali platiť zamestnancov týchto tovární a nezbankrotovali na úrovni týchto tovární.

Takéto vyhlásenie pritom nemôže moc prekvapiť, nakoľko nové továrne pri svojom rozbehu spotrebúvajú obrovské množstvo peňazí. Aj z dôvodu vysokých jednotkových nákladov na výrobu vozidiel, ktoré sa produkujú v malom množstve. Takže existujú len minimálne úspory z rozsahu, v dôsledku čoho sú „prvé“ vozidlá stratové.

Cybertruck má konečnú podobu

Ako upozornil web Drive Tesla Canada, Musk tiež hovoril o očakávanom elektrickom pickupe Tesla Cybertruck. Podľa neho sa v prípade tohto modelu nechali príliš uniesť a pridali množstvo nových funkcií v porovnaní s predstaveným prototypom. A chceli toho pridať ešte viac, ale dnes už má Cybertruck konečne finálnu podobu.

Napriek tomu si na spustenie výroby ešte počkáme. Podľa najnovšieho „Muskovho odhadu“ do polovice budúceho roka.

Ďalšie zastavenie výroby v Giga Shanghai, ale…

Aktuálne sa tiež objavili neoficiálne správy ohľadom ďalšieho zastavenia výroby v dôležitej továrni Giga Shanghai, ktorá sa vrátila po „covid odstávke“ do normálu len nedávno. Tentokrát je však dôvod naopak pozitívny. A to modernizácia s cieľom zvýšiť produkčné kapacity.

Správy sa však líšia v uvádzanej dĺžke trvania výluky. Kým Reuters na základe nemenovaných zdrojov uvádza, že to bude trvať prvé 2 júlové týždne, pričom výsledkom bude rast výrobnej kapacity na 22 000 elektromobilov týždenne, Drive Tesla Canada na základe údajného interného e-mailu z oddelenia ľudských zdrojov Tesly v Číne, na ktorý tweetom upozornil Chris Zheng, informuje, že továreň Giga Shanghai bude zatvorené len od 1. do 4. júla. Nuž, uvidíme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Aktuálny interiér Tesly Cybertruck je iný ako na fotografiách alfa-prototypu
Elon Musk uviedol, v čom je podstata nového generálneho plánu pre Teslu
Tesla opäť začína zdražovať. Ceny elektromobilov dosahujú historické maximá

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár