Tesla pre nás chystá tento rok viacero zaujímavých noviniek

0

Portál Electrek pripomína, že v druhej polovici roka 2019 sa môžeme tešiť na predstavenie viacerých nových produktov od spoločnosti Tesla. Pozrime sa teda na to, čoho by sme sa mali dočkať.

„Facelift“ Modelu S a Modelu X

Hoci sme sa v tomto roku dočkali vylepšenia vlajkových lodí Tesla Model S a Model X, nemalo by to byť v tomto smere všetko. Očakáva sa totiž aj ich „facelift„. Ten by sa podľa najnovších informácií nemusel týkať len technických zmien a nového interiéru, ale minimálne v prípade Modelu S aj redizajnu exteriéru.

Nové batérie

Súčasťou spomínaného „faceliftu“ by mala byť aj batéria novej technológie. Aktuálne však nevieme povedať, či by mohlo dôjsť „len“ k nahradeniu batériových článkov 18650 za články 2170, ktoré sa požívajú v batériách Modelu 3 či batériových úložiskách Tesla.

Tesla si dala totiž tento rok patentovať batériové články s novou chémiou. Tie majú poskytovať lepší výkon a dlhšiu životnosť, a to pri nižších výrobných nákladoch. Electrek dokonca uvažuje, že by sme sa mohli dočkať aj batérií s technológiou spoločnosti Maxwell, ktorú Tesla preberá do svojho vlastníctva. Tá by mala priniesť vyššiu energetickú hustotu.

Tesla Pickup

Ďalším novým elektromobilom značky Tesla bude po Modeli Y pickup, ktorý by mohol niesť príznačné meno Tesla Pickup. Jeho predstavenia sa máme dočkať do konca roku, pričom by sa tak mohlo stať už toto leto. Elon Musk sľubuje futuristický dizajn, extrémne parametre a zaujímavú cenu. Viac…

tesla pickup

„Tesla poisťovňa“

Šéf Tesly tiež prisľúbil, že v najbližších mesiacoch nám predstaví nový, zrejme globálny poisťovací program Tesla. Pritom už v roku 2017 Tesla poskytovala vlastný poisťovací produkt na vybraných trhoch v USA, Kanade, Austrálii a Hongkongu.

Elon Musk sa v tejto súvislosti v minulosti vyjadril, že je nespravodlivé, aby majitelia vozidiel s najpokročilejšími bezpečnostným systémami platili vysoké sumy poistného. Viaceré analýzy pritom ukázali, že systém Autopilot znižuje riziko havárie vozidla. Napriek tomu majitelia Tesiel platia jedny z najvyšších poistiek.

Zdroj titulnej fotografie: EPA-EFE / Roman Pilipey

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla spustila predaj certifikovaných jazdeniek modelu 3
Nová verzia solárnej strechy Tesla by mala byť lacnejšia
Tesla ponúkne už čoskoro elektromobil s EPA dojazdom cez 640 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár