Tesla naznačila 2 nové elektromobily. Pred nimi prídu ďalšie 3 modely

0

Tesla informovala o výrobných plánoch pripravovaných modelov Semi, Cybertruck a Roadster 2, pričom Elon Musk naznačil ďalšie dva elektromobily. Je sa teda na čo tešiť.

Tesla už dávnejšie oznámila, že kvôli chystanému pickupu Cybertruck postaví v USA novú továreň. A dodala, že sa v nej bude vyrábať aj crossover strednej triedy Model Y. A aktuálne potvrdila, že tento závod vyrastie v Texase, konkrétne v meste Austin, informuje Tesmanian.

Taktiež uviedla, že sa v ňom bude vyrábať aj ťahač Tesla Semi, ktorý sa začne dodávať budúci rok. Koncom budúceho roka pritom príde na trh aj Cybertruck. Takže pôjde o ďalšiu továreň, ktorá by mala byť postavená expresne rýchlo. Niektoré zdroje blízke Tesle pritom tvrdia, že jej budovanie už v tichosti začalo.

A podľa Electrek Musk predbežne potvrdil, že budúci rok by sa mala dostať do výroby aj „čerešnička na torte“ – extrémne rýchla Tesla Roadster 2. Malo by sa tak stať v nasledujúcich 12 až 18 mesiacoch, a to v Kalifornii. Takže zrejme vo fremontskej továrni.

Ďalšie možné elektromobily

Elon Musk počas konferenčného hovoru k hospodárskym výsledkom Tesly za Q2 2020 čelil otázke ohľadom ďalších modelov značky. Odpovedal, že nemôže podrobne komentovať plán Tesly v tejto oblasti nad rámec toho, čo už bolo oznámené, píše Electrek.

Dodal však: „Bolo by rozumné predpokladať, že by sme urobili nejaké kompaktné vozidlo a pravdepodobne nejaké vozidlo s vyššou kapacitou.“ V prípade „kompaktu“ by teoreticky mohlo ísť o avizovaný hatchback vyvinutý v Nemecku alebo elektromobil nešpecifikovaného typu, ktorý bude vyvinutý v Číne.

Čo sa týka vozidla s vyššou kapacitou, do úvahy prichádza elektrická dodávka, ktorá bola zahrnutá aj v „Master pláne“ Elona Muska z roku 2016. Niekdajší šéf Mercedes-Benz, Dieter Zetsche, pritom minulý rok potvrdil, že s Teslou diskutujú ohľadom možnej spolupráce na elektrickej dodávke.

Curt Hagman, zástupca okresu San Bernardino, kde má vyrásť dopravný systém Loop, zas minulý mesiac povedal, že v rámci neho majú jazdiť 12-miestne elektrické dodávky, ktoré vzídu zo spolupráce spoločností The Boring Company a Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Menší elektrický hatchback Tesla by mohol vzniknúť v Európe
Tesla prijíma návrhy na nový „čínsky“ elektromobil určený pre globálny trh
Tesla má pracovať na elektrických vanoch pre Muskovu firmu The Boring Company

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár