Elon Musk o Tesla Network: Bude to kombinácia robotizovaného Uberu, Lyftu a Airbnb

0

Koncepciu siete Tesla Network prestavil Elon Musk už dávnejšie v rámci tzv. „Master Plan, Part Deux“. Minulý týždeň však prezradil ďalšie novinky o tejto autonómnej mobilitnej sieti, ktorá dokáže majiteľom vozidiel Tesla zarábať peniaze.

Základná myšlienka Tesla Network

Hlavnou ideou siete Tesla Network je to, aby vozidlá značky Tesla nestáli na parkoviskách v práci či zaparkované pred domom a svojim majiteľom zarábali peniaze formou autonómnej taxi služby podobnej Uberu. Tzn., že majiteľ Tesly sa dovezie napríklad do práce, pričom v rámci celého pracovného času poskytne vozidlo na použitie v sieti Tesla Network.

A to jednoducho, prostredníctvom mobilnej aplikácie. Rovnako jednoducho si objedná plne autonómne vozidlo bez šoféra zákazník, ktorý sa potrebuje doviesť na miesto, ktoré zadal v rámci aplikácie. Vozidlá tak nestoja nevyužité, nezaberajú parkovacie miesta a svojim majiteľom zarábajú peniaze, napríklad na lízingové splátky.

Novinky o Tesla Network

Elon Musk aktuálne hovorí, že sieť Tesla Network bude podobná službám Uber, Lyft a Airbnb. Predtým je však nutné zabezpečiť pre elektromobily značky Tesla plne autonómne riadenie.

„Je to niečo ako kombinácia robotizovaných služieb Uber, Lyft a Airbnb, pričom autonómne schopnosti vozidiel umožňujú ich širšiu využiteľnosť. Keď vozidlo nevyužívate, môžete byť k dispozícii každému záujemcovi. Alebo zadefinujete okruh ľudí, ktorí budú môcť vaše vozidlo využívať. Napríklad rodinní príslušníci, priatelia či „5-hviezdičkoví“ zákazníci,“ hovorí Musk. 

Potrebný vyšší stupeň autonómie

Elon Musk taktiež dodáva, že na prevádzkovanie služby Tesla Network je nevyhnutné dosiahnuť v rámci systému Tesla Autopilot 4. alebo 5. (najvyšší) stupeň autonómneho riadenia. Je presvedčený, že aktuálne vyrábané modely Tesla sú schopné plne autonómneho riadenia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Shuttle: Medzimestská taxi služba na dlhé vzdialenosti pre strednú Európu
Autopilot Tesla zabránil diaľničnej kolízii Modelu X s kamiónom + | VIDEÁ
Dubajská taxi služba ušetrila za 6 mesiacov vďaka Tesla flotile 227 000 litrov paliva

Po technickej stránke „ready“ už budúci rok

Jediná vec, ktorú bude možno nutné vykonať v rámci Autopilota, je počítačový upgrade, ktorý zabezpečí väčší výpočtový výkon pre vizuálnu neurónovú sieť. A to jednoducho, výmenou príslušnej dosky „plošných spojov“. Po technickej stránke by mohli byť pripravené komponenty pre Tesla Network do konca budúceho roka.

Elon má však dobrú správu aj pre majiteľov starších modelov značky Tesla. Tie bude možné taktiež dodatočne vybaviť potrebným hardvérom pre využívanie siete Tesla Network.

Zdroj: Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár