Tesla opäť zrýchľuje nabíjanie, obmedzuje dojazd, mení základnú farbu a ruší ďalší model

3

Tesla nelení a zavádza ďalšie zmeny. Pozitívne aj negatívne. Nové softvérové aktualizácie priniesli ďalšie zrýchlenie nabíjania Tesly Model 3, ale aj obmedzenie dojazdu pre niektorých majiteľov modelov S a X. Taktiež mení štandardnú bezplatnú farbu Modelu 3 a ruší jednu z jeho verzií.

Rýchlejšie nabíjanie

Tesla už viackrát zvýšila výkon svojich nabíjacích staníc Supercharger V2 a aktualizovala softvér vozidiel, aby tento výkon dokázali zužitkovať. Najnovšia aktualizácia Modelu 3 síce nezvýšila maximálny nabíjací výkon, značne však zlepšila krivku nabíjania. Vyšší nabíjací výkon je tak dostupný dlhší čas, čo podľa jedného z majiteľov (Wugz/Reddit) urýchlilo nabíjací proces (z 5 na 80 % SoC) o 20 %.

Znížený dojazd

Portál Electrek tiež informuje, že dostal niekoľko nepríjemných správ od majiteľov starších vozidiel Tesla Model S a Model X. Tí sa sťažujú, že po aktualizácii softvéru im v priebehu krátkej doby značne klesol dojazd. A to o 19 až 46 km.

Zdá sa, že ovplyvnené by mali byť modely s 85 kWh batériou, ktoré Tesla vyradila z ponuky v roku 2016. Výrobca v tejto súvislosti uviedol, že cieľom tohto kroku je ochrana batérie a jej životnosti, pričom aktualizácia mala zasiahnuť len malé percento majiteľov. Dodal pritom, že pracuje na znížení negatívneho vplyvu aktualizácie na dojazd dotknutých elektromobilov.

Tesla zrušila ďalšiu verziu Modelu 3

Rošády v ponuke Tesly Model 3 nemajú konca kraja. Insideevs informuje, že tie sa tentokrát dotkli najdostupnejšej verzie s dlhým dojazdom (Long Range – 523 km EPA), ktorá disponuje zadným náhonom. Tá bola aktuálne dostupná len na severoamerickom trhu, avšak mnohí Európania isto dúfali, že sa časom dostane aj na starý kontinent.

Minimálne v najbližšej dobe sa tak však pravdepodobne nestane. Tesla sa zrejme opäť snaží optimalizovať produkciu, príp. zvýšiť priemernú výšku marže.

Zmení sa základná farba Modelu 3

Elon Musk prostredníctvom siete Twitter informoval, že Tesla spoplatní čiernu farbu pre Model 3 sumou 1 000 $/€. A to od budúceho mesiaca. Tá bola doteraz bezplatným štandardom. Nahradí ju pritom „obyčajná“ biela (nie pearl multi-coat). Ktorú zo spomínaných farieb by ste ako štandard uvítali vy?

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zvyšuje dojazd a výkon svojich elektromobilov a zlacňuje Autopilota
Tesla pre nás chystá tento rok viacero zaujímavých noviniek
Tesla bezplatne zavádza 2 bezpečnostné funkcie zo systému Autopilot

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. „Farba nie je dôležitá. Dokonca ani typ. Dôležitá je Tesla. Vieš?“ Toto mi raz odpovedal jeden nemecký kolega na otázku: Akú Teslu si chceš kúpiť?
    Mal pravdu…

Pridajte komentár