Tesla chce mať nabíjačky aj pri bytovkách. Nových by sme sa mohli dočkať aj v SR

0

Elon Musk neoddychuje ani počas vianočných sviatkov a informuje o plánoch Tesly v oblasti rozširovania nabíjacích staníc. Tie sa týkajú aj Európy, zrejme aj vrátane Slovenska či ich výstavby v rámci bytových domoch.

100 % pokrytie Európy

Už vo februári by mala začať Tesla dovážať do Európy svoj najnovší Model 3. To bude mať za dôsledok významné zvýšenie počtu elektromobilov Tesla na európskych cestách. Tým samozrejme vzrastie aj dopyt po nabíjacích službách siete Tesla Supercharger.

Z tohto dôvodu Tesla urýchľuje výstavbu nových nabíjacich staníc na starom kontinente, pričom tie jestvujúce rozširuje o stojany s nabíjacím konektorom CCS, nakoľko Model 3 je vybavený týmto typom nabíjacieho portu. Elon Musk v tejto súvislosti informuje o rozšírení územia pokrytia.

Šanca aj pre Slovensko

Elon Musk vo svojom aktuálnom tweete informuje, že nabíjacie stanice Supercharger pokryjú 100 % Európy. Nové stanice pritom majú pribudnúť aj medzi Írskom do Kyjevom a Nórskom a Tureckom. Rozšírenie siete až na Ukrajinu by tak mohlo znamenať, že nového Superchargera či Superchargerov by sme sa mohli dočkať aj na východnom Slovensku, nakoľko veríme, že Kyjev a iné ukrajinské mestá bude chcieť Tesla prepojiť aj so štátmi centrálnej Európy.

Lokalita napríklad v okolí Košíc by Slovákom určite vyhovovala. 🙂 Dúfame však, že časom sa dočkáme ešte väčšieho pokrytia nášho územia.

Nabíjanie na „sídliskách“?

Všetko nasvedčuje tomu, že Tesla chce priniesť elektromobilitu aj ľuďom, ktorí nemajú možnosť bežného domáceho nabíjania. Elon Musk v tejto súvislosti píše, že Tesla dramaticky zvyšuje počet Superchargerov v mestách a rokuje s prenajímateľmi, resp. vlastníkmi bytových domov o zriadení domácich nabíjačiek.

To by bola skvelá správa, ktorá by určite prispela k ďalšiemu rozvoju elektromobility, nakoľko by o elektromobiloch mohli uvažovať napríklad aj obyvatelia „bytovkových“ sídlisk.

Elon Musk „odporúča“ aj e-autá iných značiek

Elon Musk vo svojej „vianočnej“ Twitter komunikácii aj prekvapil, keď napísal, že ak ľuďom nevyhovujú elektromobily značky Tesla, majú ďalšie možnosti, pričom uverejnil odkaz na zoznam aktuálne dostupných elektromobilov na trhu.

Tomu predchádzalo vyjadrenie, že zakaždým, keď sa niekto rozhodne pre elektrické vozidlo, budúcnosť sa o niečo viac rozjasní. Koľko šéfov automobiliek upriamilo zámerne pozornosť na konkurenčné modely automobilov…? 🙂

Zdroj: Elon Musk/Twitter cez Cleantechnica, titulná fotografia: Gumtree

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Spaľováky zablokovali nabíjaciu stanicu Tesla Supercharger. Prečo?
Tesla začala prerábať svoje európske nabíjacie stanice Supercharger
V Dubnici nad Váhom bol spustený závod na výrobu nabíjacích staníc

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár