Tesla prináša inovácie aj v rámci inštalácie nabíjacích staníc (použije prefabrikáty) a chystá najväčší Supercharger na svete

4

Spoločnosť Tesla inovuje aj spôsob budovania či rozširovania svojich nabíjacích staníc Supercharger. Začína totiž používať prefabrikáty, ktoré významne urýchlia inštaláciu. Taktiež sa dozvedáme, že má v pláne vybudovať najväčší Supercharger na svete.

Sieť nabíjacích staníc Tesla Supercharger je považovaná za jednu z konkurenčných výhod kalifornskej spoločnosti. Po celom svete má totiž vyše 2 000 rýchlonabíjacích staníc s nabíjacími stojanmi v celkovom počte cez 20 000. Keďže však počet elektromobilov značky na cestách výrazne rastie, výrazne rásť musí aj sieť Supercharger.

No a zdá sa, že Tesla v tejto veci prichádza s inováciou, ktorá významne urýchli budovanie nových staníc či rozširovanie tých existujúcich. Na sieti Reddit sa totiž objavila fotografia nabíjacieho systému Tesla Supercharger, ktorý je „zasadený“ do betónového bloku.

Ten pravdepodobne stačí umiestniť na vyhradené miesto a pripojiť k sieti. Jeden z používateľov Reddit, u/camthehombre, pritom vyspovedal inštalatéra „prefabrikovaného“ systému Supercharger, ktorý sa inštaloval v Utahu, upozorňuje Teslarati.

A dozvedel sa, že ide o prvé prefabrikované stojany Supercharger osadené do betónového plátu. Inštalatér uviedol, že toto riešenie významne urýchľuje inštaláciu. Systém bol dovezený okolo poludnia a na druhý deň večer sa už dokončovalo elektrické vedenie.

This new prefabricated setup is new according to a Tesla employee. More info in comments. from r/teslamotors

Podľa inštalatéra ide o nový proces, ktorý bude spoločnosť Tesla používať v budúcnosti, aby urýchlila inštaláciu Superchargerov. Otázkou pritom zrejme je, do akej vzdialenosti miesta inštalácie od výrobne prefabrikovaného systému je toto riešenie efektívne z hľadiska logistiky. Možno sa tak dočkáme viacerých lokalizovaných tovární na ich výrobu. Prvým náznakom môže byť nový čínsky závod na nabíjačky Supercharger.

Stanica Supercharger so 100+ stojanmi

Harrisov Ranč v Coalinga (štát Kalifornia), v rámci ktorého aktuálne nájdeme nabíjaciu stanicu Tesla Supercharger s 18 nabíjacími stojanmi oznámil, že spoločnosť Tesla požiadala o povolenie pre masívne rozšírenie tejto stanice, výsledkom čoho bude viac ako 100 nabíjacích stojanov.

As you may already know, Harris Ranch Inn and Restaurant is a proud partner with Tesla Motors to host a Tesla…

Uverejnil používateľ Harris Ranch Inn & Restaurant Pondelok 5. apríla 2021

To by znamenalo, že pôjde o najväčšiu nabíjaciu stanicu na svete, minimálne v rámci siete od Tesly. Povolenia pritom podľa Teslarati ukazujú, že nové Superchargery budú na Harrisovom ranči kryté solárnymi panelmi.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Sieť Tesla Supercharger už používajú aj elektromobily iných značiek, hovorí Musk
Príves ako najvýkonnejšia mobilná ultra-nabíjacia stanica na svete
VW poskytuje pohľad na prototyp mobilného nabíjacieho robota

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

 1. V mojej „krištáľovej guli“ vidím obrovské plantáže nabíjacích stojanov, plné áut ako parkoviská pre letiská !!! 🙂 🙂 🙂 ………. taká nás čaká budúcnosť! …… Xiaomi s nami !!!

 2. To naozaj treba? Vyse 100 aut sa naraz bude nabijat? To je akoby pumpa so 30-40 cerpadlami. Najvacsia pumpa v Europe (zaroven najvacsia Shell na svete) ma 27 stojanov pre nenakladaky.
  Sviatky niesu kazdy den, tak snad im to tam poi zvysok roka nebude zivat przdnotou.

 3. Zaujala ma jedna vec, že „nové Superchargery budú kryté solárnymi panelmi“.
  Nič samozrejmejšie na svete asi ani nie je. Takisto ako sú pokryté obrovské úložiská energie od Tesly.
  Klasické „čerpačky“ pohonných hmôt sa budú musieť chtiac-nechtiac prispôsobiť nezvratnému trendu zvyšovania počtu EV (a zvyšovaniu pomeru EV/spaľováky v prospech EV) a budú musieť budovať „nabíjačky“. Tak prečo nevyužiť veľké plochy na strechách a prekrytých plochách čerpačiek na pokrytie solárnymi panelmi?
  Takéto investície sa skôr či neskôr vrátia.
  Žiadna údržba.
  A slniečko žiadne faktúry za energiu neposiela…

Pridajte komentár