Tesla na začiatku roka 2017 s rekordnými predajmi

0

Kalifornská spoločnosť Tesla vo svojej aktuálnej štvrťročnej správe uviedla, že 1. kvartál roku 2017 bol pre ňu vo viacerých ohľadoch rekordný. Tesle sa v tomto období podarilo vyrobiť a zároveň aj doručiť najviac vozidiel od svojho vzniku. Vďačí za to najmä rekordnému záujmu o elektrické SUV Tesla Model X.

Za úvodné 3 mesiace tohto roka sa podarilo Tesle doručiť úctyhodných 25 000 elektromobilov. Sedan Tesla Model S sa na tom podieľal 13 450 kusmi a SUV Tesla Model X 11 550 kusmi. Celkovo to znamená medziročný nárast o 69 %. Doručené vozidlá sú jedná vec a vyrobené druhá. Avšak aj druhý štatistický atribút dopadol v sledovanom období historicky najlepšie. Spoločnosti sa podarilo vyrobiť vo fremontskej továrni Tesla Factory 25 418 elektromobilov, čo znamená produkciu vo výške 2 118 vozidiel týždenne. To je však len slabý odvar toho, čo Teslu čaká v najbližších mesiacoch.

Vývoj predaja elektromobilov Tesla graf

Vývoj predaja elektromobilov Tesla. Zdroj: electrek.co

Po spustení výroby dlho očakávanej Tesly Model 3 v druhej polovici tohto roka, má dosiahnuť produkcia tohto modelu 5 000 kusov týždenne. Stať sa tak má v 4. štvrťroku 2017. A to nie je všetko. V presnejšie nešpecifikovanom období roku 2018, je plánovaná výroba na úrovni 10 000 kusov za týždeň. Nuž v Tesle sa musia snažiť, keďže na ich novinku čaká odhadom 400 až 500 tisíc držiteľov rezervácií.

Predaje Modelu X s výrazným až 525 % progresom

Ale vráťme sa späť k aktuálnym modelom, presnejšie k Modelu X. Ten sa teší stále väčšiemu a väčšiemu úspechu. 11 550 predaných kusov znamená v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom (4/2016) nárast predaja o 2 000 vozidiel. Medziročný rast dosiahol v percentuálnom vyjadrení dokonca hodnotu 525 %. Čo sa týka celkového medzikvartálneho rastu, predpokladá sa, že Tesle v tomto smere najviac pomohla expanzia na nové automobilové trhy.

Vývoj predaja Tesly Model X graf

Vývoj predaja Tesly Model X. Zdroj: electrek.co

SÚVISIACE ČLÁNKY: Tesla Model X: Predstavenie na brehu Dunaja | VIDEO

Tesla si stanovila na rok 2017 cieľ, že v prvom polroku dodá 47 000 až 50 000 vozidiel. Ak bude pokračovať v nastolenom trende, nemala by mať problém s jeho naplnením. Ďalším tohtoročným plánom Tesly je výroba 80 000 kusov novinky Tesla Model 3.

Zdroj: tlačová správa, titulná fotografia: drivearabia.com

eautoportal zdielanie

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár

O NÁS / KONTAKT / PODMIENKY POUŽÍVANIA    Copyright © 2016 - 2017 TeslaMagazín.sk     Sledujte nás aj cez sociálne siete  

 Staňte sa fanúšikom Tesla Motors, elektromobility a inovácií

Upozornite ma raz týždenne na najzaujímavejšie články

 

Odoslané!