Záhada loga Tesla Motors vyriešená!

0

Už dlho sa špekuluje o tom, či má logo Tesla Motors nejaký hlbší význam alebo sa jedná len o umelecké stvárnenie písmena „T“. Elon Musk po dlhých rokoch konečne uviedol veci na pravú mieru. Logo symbolizuje prierez elektrického motora.

tesla motors logo twitter

Zdroj: Twitter

Skladačka do seba konečne zapadla. Elektromobily Tesla už od svojho počiatku používajú na svoj pohon asynchrónne elektromotory na striedavý prúd. Vynálezcom tohto typu motora je slávny Nikola Tesla, po ktorom bola spoločnosť Tesla Motors pomenovaná. Ako základný symbol loga bolo logicky zvolené písmeno „T“. Jeho umelecké stvárnenie sa následne inšpirovalo prierezom elektrického motora a bolo prispôsobené tvarom znaku. Neskôr bol z loga tento znak odstránený.

Logo je dielom spoločnosť RO Studio, ktorá navrhla aj logo Muskovej ďalšej spoločnosti SpaceX. To bolo inšpirované trajektóriou letiacej rakety. Tesla svoje logo dokonca „konzultovala“ s vtedajším šéf-dizajnérom Mazdy Franzom von Holzhausenom. Ten nakoniec „prestúpil“ do Tesla Motors a dizajnoval Model S, Model X a Model 3.

A ako hodnotíte výsledné logo vy? Kladne, záporne alebo neutrálne?

Zdroj: electrek.co, titulný obrázok: autoblog.com 

tesla magazin zdielanie

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár

O NÁS / KONTAKT / PODMIENKY POUŽÍVANIA    Copyright © 2016 - 2017 TeslaMagazín.sk     Sledujte nás aj cez sociálne siete  

 Staňte sa fanúšikom Tesla Motors, elektromobility a inovácií

Upozornite ma raz týždenne na najzaujímavejšie články

 

Odoslané!