Tesla news: Elektrická motorka a 4-kolka, redukcia rozmerov a upráva časovej osi Cybertrucku

1

Elon Musk je tento víkend opäť aktívny na sieti Twitter, a tak sme sa dozvedeli nové informácie z kuchyne spoločnosti Tesla.

Elektrická motorka a štvorkolka

Pri príležitosti predstavenia pickupu Tesla Cybertruck bola „odhalená“ aj elektrická štvorkolka (ATV), o ktorej sme sa v podstate nič nedozvedeli. Elon Musk však neskôr potvrdil, že ponúkne 2-miesta na sedenie a bude najskôr dostupná ako voliteľná možnosť k modelu Cybertruck.

Aktuálne sa šéf Tesly vyjadril, že cieľom je, aby bola táto elektrická štvorkolka dostupná v rovnakom čase ako pickup. A jeho ďalšia veta, „elektrický dirt bike (terénny motocykel) by bol tiež cool“, naznačuje, že by sme sa mohli dočkať od Tesly aj elektrickej motorky.

Vylúčil pritom, že by Tesla vyrábala cestné motocykle, nakoľko tie sú podľa neho nebezpečné, pričom dodal, že keď mal 17 rokov, tak na motorke takmer zahynul. A to po strete s nákladným vozidlom.

Redukcia rozmerov Cybertrucku a ďalšia verzia

Elon Musk tiež reagoval na správy okolo toho, že Tesla Cybertruck sa zrejme nezmestí do bežnej garáže. Povedal pritom, že by mohli zredukovať dĺžku vozidla o vyše 15 cm, a to bez toho, aby sa to negatívne prejavilo na úžitkových a estetických vlastnostiach.

Šéf Tesly pred časom taktiež povedal, že by mohli v budúcnosti urobiť aj menší verziu pickupu. Aktuálne k tejto téme dodal, že by mohol mať na šírku len okolo 185 cm.

Zmeny časovej osi

Pri Tesle Cybertruck ešte zostaneme. Insideevs totiž upozornil na zmeny v rámci časovej osi výroby pripravovanej novinky. Produkcia verzií Single a Dual Motor mala byť pôvodne spustená koncom roka 2021, top variant Tri Motor mal ísť do výroby koncom roka 2022. Verzie Single a Tri si však svoje „načasovanie“ prehodili.

ZÁŽITKOVÁ JAZDA NA TESLE AKO VIANOČNÝ DARČEK?

A to nie je až také prekvapenie, nakoľko sa Elon Musk 23. novembra vyjadril, že Tesla eviduje 42 % rezervácií na verziu „Dual“, 41 % rezervácií na verziu „Tri“ a len 17 % rezervácií na základnú verziu „Single“, z vtedajšieho počtu 146 000.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck vs. bežné pickupy z hľadiska aerodynamiky
Tesla by mohla vyrábať elektrobicykle, hovorí Elon Musk
Tesla Cybertruck je z rovnakého nepriestrelného materiálu ako vesmírna loď SpaceX

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Ludovit Kajtar on

    V Amerike parkujú všetci pred domom a garáže majú prepchate všelijakými blbostami a tak je jedno či sa zmestí do garáže

Pridajte komentár