Prvý pohľad na nabíjací port Tesly Modelu 3 počas nabíjania

1

V súčasnosti sa vedú diskusie o nabíjacej technológií Tesly Model 3 najmä preto, že bude jednou z prvých vozidiel, ktoré bude vybavené novým batériovým článkom typu 2170. Po prvom vzhliadnutí  nabíjacieho portu sa zdá, že vozidlo ma podstatne väčší port, ale konektor nabíjania je rovnaký ako u Modelu S a Modelu X.

Z predchádzajúcich pozorovaní Modelu 3 bolo jasné, že nabíjací port sa od iných modelov bude líšiť.
Vyzeral podstatne väčšie, čo ale neznamenalo, že konektor bude iný. Keď boli vozidlá nabíjané na nabíjačke Supercharger, Tesla ich zakryla tak, aby sme nemohli vidieť nabíjací port.

Jason Summer odfotografoval  Teslu Model 3, ktorý sa práve nabíjal  a uverejnil fotografie na Twitter.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Detailný pohľad na vnútro batériového článku Tesla 18650 | VIDEO

Fotografia jasne ukazuje, že zatiaľ čo samotný port nabíjania je oveľa väčší ako na iných vozidlách spoločnosti Tesla, Model 3 má ten istý konektor a zdá sa, že nepoužíva akýkoľvek adaptér.

Architektúra nabíjania Modelu 3 by mohla byť dôležitá v odvetví elektromobilov, pretože Tesla môže byť prvým elektromobilom, ktorý bude vyrábaný v počte státisícov kusov ročne. Prípadne bude Model 3 najbežnejším elektrickým vozidlom a preto bude mať najväčší vplyv na nabíjaciu infraštruktúru.

Tesla taktiež nedávno oznámila dôležité rozšírenie siete Supercharger s cieľom podporiť Model 3 a vozový park Modelov S a X

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Jeden komentár

Pridajte komentár