Ďalšie novinky, ktoré prináša Tesla Model Y. A možno aj vzduchové pruženie

1

Podrobné skúmanie „čerstvého“ elektromobilu Tesla Model Y, odhalilo ďalšie novinky. A navyše sa objavil ďalší materiál, ktorý naznačuje, že Model Y by mohol byť „dovybavený“ o vzduchové pruženie.

Youtuber z kanála Tesla Raj objavil počas podrobného skúmania svojej Tesly Model Y viacero zaujímavostí, upozorňuje Teslarati. Slnečná clona má praktickejší magnetický upínací mechanizmus, na rozdiel od bežného riešenia v Modeli 3. Magnetické riešenie pritom nájdeme napr. aj v Modeli X.

Tesla Model Y má mať podľa youtubera v porovnaní s Modelom 3 robustnejšie, hrubšie a pevnejšie tesnenie dverí, vďaka čomu zvuk pri ich zabuchnutí budí dojem, že ide o prémiovejšie, lepšie „utesnené“ vozidlo. Precíznejšie majú byť aj „kontúry okolo kriviek“ vozidla, a to v oblasti dverí.

Ďalšou novinkou sú dva vetracie otvory v rohoch zadného kufra. V oblasti predného kufra zas nájdeme objemnejšie postranné tesnenie, vďaka ktorému sa má eliminovať nadmerný pohyb nákladu, napríklad nápojov a potravín.

Pod sedadlom vodiča a spolujazdca sa nachádza veľkých priestor, ktorý môže byť podľa youtubera veľmi prakticky využiteľný. Najmä ak si šikovní „kutili“ vyrobia úložný box. A to môže byť dobrá rada aj pre výrobcov doplnkov pre vozidlá.

Ďalší náznak vzduchového pruženia

No a na záver pripájame informáciu o ďalšom náznaku toho, že Tesla Model Y by mohla byť v rámci voliteľnej výbavy „dovybavená“ o vzduchové pruženie. Odkaz na „Tesla Air Suspension“ bol totiž zachytený v rámci školiacej príručky, ktorú mali obdržať niektoré opravárenské strediská, informuje Teslamanian na základe postu používateľa siete Reddit – kreeperkarl.

Nie je tomu pritom tak dávno, čo sa objavil náznak o možnom vzduchovom pružení pre Model 3. A to na základe jednej z položiek oficiálneho katalógu náhradných dielov spoločnosti Tesla. Ten naznačoval existenciu náhradného dielu pre Teslu Model 3 AWD so vzduchových odpružením. Špekulovalo sa pritom, že nové pruženie bolo vyvinuté pre Model Y, pričom ho dodatočne získa aj Model 3, ako voliteľnú položku výbavy.

tesla model y vzduchove pruzenie

Zdroj: kreeperkarl/Reddit via Teslamanian.com

To však vzápätí poprel Elon Musk. Jeho tvrdenie nechceme spochybňovať, každopádne prípadné zapieranie vzduchového pruženia by bolo pomerne logické. A to z dôvodu, že mnohí záujemcovia o tieto modely by sa mohli rozhodnúť čakať, kým nebudú k dispozícii s touto nadštandardnou výbavou. Pripomíname však, že ide len o ďalšiu špekuláciu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y vs. Tesla Model 3: Porovnanie, hlavné rozdiely
Prvý test Tesly Model Y: „Ponúka najlepšiu hodnotu za vaše peniaze“
Majiteľ Tesiel Model Y a Model 3 zhrnul rozdiely medzi oboma vozidlami

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár