Prototyp crossoveru Tesla Model Y bol schválený do výroby, hovorí Musk

0

Elon Musk hovorí, že nedávno schválil finálnu podobu prototypu Tesla Model Y, v ktorej pôjde do výroby. V rámci predstavenia tak spoznáme rovno produkčnú verziu. Produkcia začne podľa pôvodného plánu, čo je pozitívna informácia.

Pri príležitosti zverejnenia hospodárskych výsledkov Tesly, sa vždy dozvieme množstvo zaujímavých informácií, ktoré sa netýkajú len ekonomických ukazovateľov. Jednou z nich sú aj novinky ohľadom kompaktného SUV či crossoveru Tesla Model Y.

Úspešnejší ako Model 3?

Jedná sa o veľmi očakávaný model, nakoľko bude vychádzať z Modelu 3, pričom by mal byť dostupný za o málo vyššiu cenu. Navyše popularita vozidiel typu SUV neustále rastie, čo ho pravdepodobne predurčuje k veľkému úspechu.

Tesla očakáva, že Model Y sa bude vyrábať v ešte väčšom množstve ako Model 3, a to po naplnení produkčných cieľov pre oba modely. Ako sa už v minulosti Elon Musk vyjadril, výroba Modelu Y bude ťažiť z chýb, ku ktorým došlo k vrámci produkcie Modelu 3. Mohlo by sa tak jednať o prvý model značky, ktorý sa dostane k zákazníkom načas.

Predstavenie v marci

Tesla doteraz zverejnila v rámci svojho budúceho modelu 2 upútavky, ktoré nám však toho moc neukázali. Model Y nám pritom oficiálne odhalí v marci budúceho roku. A v tom nasledujúcom má ísť podľa Elona Muska elektrické SUV, resp. crossover strednej triedy do výroby.

To je veľmi dobrá správa, nakoľko sa jedná o pôvodný termín spustenia výroby. Pomerne dlhodobé produkčné problémy v rámci Tesly Model 3 naznačovali, že by sa mohlo spustenie výroby Tesly Model Y oneskoriť. Zdá sa však, že sa tak nestane.

Kde sa bude vyrábať?

Zaujímavou otázkou je, kde všade sa bude Tesla Model Y vyrábať. Podľa portálu Electrek by mala čínska Gigafactory, ktorá sa začala stavať len nedávno, slúžiť len na produkciu vozidiel Model 3 a Model Y pre tamojší trh. Americká továreň v meste Fremont aktuálne rozhodne nedisponuje kapacitou pre výrobu ďalšieho vysokoobjemového vozidla, pričom plány na jej rozšírenie by mali zahŕňať len priestory pre umiestnenie výrobných liniek pre Model 3. Navyše Elon Musk v minulosti poprel, že by sa tam mal vyrábať Model Y.

Európska Tesla Gigafactory sa s najväčšou pravdepodobnosťou nestihne postaviť do roku 2020, keďže zatiaľ ani nevieme, v ktorej krajine by sa tak malo stať. Dúfame tak, že Čína nebude prvým a jediným trhom, kde bude Tesla Model Y spočiatku dostupná.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Elon Musk o Tesle Model Y: “Bude to produkčná revolúcia”
Tesla je po dlhej dobe zisková, pričom dosiahla rekordné predaje a príjmy
Tesla mení ceny Modelu 3. Smerom dole aj hore

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár