Výroba novinky Tesla Model Y by vraj mala byť spustená už zajtra

3

V nedávnej dobe sa objavili informácie, ktoré naznačovali, že výroba Tesly Model Y by mohla byť spustená podstatne skôr, ako sa plánovalo. Aktuálne máme k dispozícii správu, že by sa tak malo stať dokonca už zajtra.

Podľa neoficiálnych informácií z novembra mala Tesla upozorniť svojich dodávateľov HOTA a BizLink, aby spustili sériovú výrobu dielov pre Model Y o pol roka skôr, ako bolo v pláne.

Podľa analytika Deutsche Bank, Emmanuela Rosnera, ktorý sa špecializuje na automobilový priemysel, by to malo znamenať, že Tesla Model Y by mohla byť dostupná už v 1. kvartáli tohto roka, čo sa nám moc nechcelo veriť. Správy z Činy by však mohli naznačovať, že to nemusí byť nereálne.

Uniknutá fotografia

Čínsky novinár Yan Chang uverejnil údajne uniknutú fotografiu z pripravovaného podujatia, ktorým má byť zahájená výroba Tesly Model Y v šanghajskej Gigafactory 3. Podľa jeho slov sa tak má stať už zajtra, t.j. 7. januára, čo má byť uverejnené aj na odfotografovanej tabuli.

Tento dátum ale nie je kvôli nízkemu rozlíšeniu čitateľný. Podľa portálu Insideevs, ktorý na tento tweet upozornil, je však Chang spravidla spoľahlivým zdrojom informácií a možno mu dôverovať.

Bloombergu pritom uvádza, že Elon Musk cestuje do Šanghaja, aby sa zúčastnil zajtrajšieho slávnostného odovzdávania vozidiel Tesla Model 3 „Made in China“ prvým zákazníkom mimo zamestnancov spoločnosti Tesla. Že by to nebol pravý, resp. jediný dôvod jeho cesty…?

Nuž, zatiaľ ide len o čisté špekulácie, pričom zajtra budeme možno múdrejší. Je tiež možné, že spustená bude „len“ skúšobná výroba 5. modelu značky Tesla. Každopádne sa zdá, že Tesla by mohla byť v rámci výrobného plánu Modelu Y popredu, čo by bol presný opak toho, na čo sme u nej zvyknutí.

Pre istotu pripomíname, že podľa skorších vyjadrení Tesly, by mali byť vozidlá vyprodukované v čínskom závode určené len pre miestny trh. Na základe ďalších informácií však majú tiež rýchlejšie napredovať prípravy na výrobu Modelu Y v americkom závode vo Fremonte. Ten bude pritom produkovať aj európske verzie. Starý kontinent by sa tak mohol dočkať skôr ako začiatkom budúceho roka (pôvodný plán).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvé dojmy zo zvezenia v novom kompaktnom SUV Tesla Model Y
Tesla Model Y bude produktom ponaučení z modelov 3, S a X
Tesla Model 3 vs. Tesla Model Y. Ktorý elektromobil si vybrať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • len do toho, nech vychytaju muchy, aby ked spustia vyrobu v Berline, snad uz s tymi novymi bateriami, bez dovoznych ciel, som si ju uz mohol kupit aj ja

Pridajte komentár