Prvé dojmy zo zvezenia v novom kompaktnom SUV Tesla Model Y

0

Sú tom zhruba 2 týždne, čo Tesla predstavila svoj nový model Tesla Model Y. Na podujatí bol pritom funkčný prototyp, v ktorom sa mohli pozvaní hostia odviezť. Aké sú ich prvé dojmy z vozidla?

Tesla Model Y je postavená na základoch Modelu 3. Je však o niečo väčšia, praktickejšia (väčší a dostupnejší kufor, 3. rad sedadiel) a univerzálnejšia. Nie je preto prekvapením, že prvé dojmy z vozidla sa nezaobídu bez porovnávania s Modelom 3.

Sedenie

Kyle Field z portálu Cleantechnica hovorí, že prvé čo si všimol boli vyššie položené sedadlá, v porovnaní s Modelom 3. Tie sú pritom rovnaké ako v prípade sedanu. Vďaka ich vyššej pozícii má vodič lepší výhľad z vozidla. Bonusom Modelu Y je 3. rad sedadiel. Ten však ponúka podľa Fielda len veľmi málo miesta pre nohy. 3. rad sedadiel však podľa Simona Alvareza z Teslarati nie je na úkor pohodlia v 2. rade, ktorý poskytuje podobné priestorové možnosti ako Model 3.

Pôsobivá panoramatická strecha

Viacerí redaktori sa zhodli, že panoramatická strecha Modelu Y je pôsobivá. Skladá sa z jedného kusu skla, ktorý pokrýva takmer celú jej konštrukčnú plochu. Narozdiel od Modelu 3 nemá strecha v strede priečku. Podľa Fielda prispieva strecha k pocitu, že interiér Modelu Y je ešte priestrannejší.

Jazdné vlastnosti

Pri príležitosti predstavenia Tesly Model Y sa mohli hostia v novinke odviesť len ako spolujazdci. Ale aj tak nám priniesli niekoľko postrehov. Kyle Field povedal, že zrýchlenie je impozantné, ale nie šialené. K dispozícii bola totiž „len“ 2. najvýkonnejšia verzia Long Range Dual Motor (AWD). Napriek tomu dodáva, že pri akcelerácii bola celá posádka zatlačená do sedadiel.

Field mal pritom z vozidla v podstate rovnaký pocit ako z Modelu 3, pričom jediným rozdielom je väčšia výška. Tá však nemá vplyv na jazdné vlastnosti.

Simon Alvarez zas hovorí, že Model Y má typické jazdné vlastnosti elektromobilov Tesla. Jazda je podľa neho tichá a hladká. Taktiež sa mu zdalo, že jazdné vlastnosti sú podobné Modelu 3. Vozidlo je podľa neho mrštné a dobre reaguje na pokyny vodiča. Postrehol len malé náklony vozidla pri prudších bočných manévroch. Na základe toho ako vozidlo zvládalo nerovnosti na ceste, mal pocit, že Tesla Model Y má podobný systém odpruženia ako Model 3. Ani v prípade novinky teda zrejme nemožno očakávať vzduchový podvozok.

Youtuber z kanála Daerik doplnil, že Tesla Model Y má pravdepodobne rovnaký polomer otáčania ako Model 3. Taktiež sa vyjadril, že má perfektnú ovládateľnosť.

Zdroj titulnej fotografie: Gene Liu/Teslarati

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y predstavená! Je to SUV verzia Modelu 3
Tesla zvyšuje ceny Modelu Y, ktorý sa ešte ani nevyrába
Tesla odhalila prvú ukážku svojho pickupu a nikto si to nevšimol

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár