Tesla predstaví tento rok dva nové elektromobily

0

Tento rok sa môžeme tešiť na odhalenie 2 nových modelov značky Tesla. Tým prvým bude SUV strednej triedy Tesla Model Y, druhým „kyberpunkový“ pickup Tesla Pickup.

Vyhlásenie štvrťročných hospodárskych výsledkov spoločnosti Tesla nám pravidelne prináša zaujímavé informácie. A ani to aktuálne nie je výnimkou. Veď Elon Musk sa vyjadril, že ich originálny Tesla Pickup bude predstavený už tento rok.

„Tesla Pickup by mohla byť pripravená na odhalenie toto leto. Bude úplne jedinečná, na rozdiel od všetkého, čo je na trhu,“ povedal Elon Musk počas konferenčného rozhovoru s investormi.

Minulý rok sa Musk vyjadril, že Tesla Pickup je jeho najobľúbenejším budúcim produktom spoločnosti. “Bude úžasný, bude skvelý. Dokáže zastaviť srdce. Moje srdce. Je ako, ó, je veľkolepý,” dodal. Vozidlo vraj budeme chcieť, aj keď ho nebude potrebovať. Aj pre jeho futuristický „kyberpunk“ dizajn.

Vychádzať má z ťahača Tesla Semi. Ponúknuť má 6 miest na sedenie a 640 až 800 km dojazd. Taktiež má disponovať natáčaním zadných kolies, polohovateľným úložným priestorom, automatickým parkovacím systémom, 360˚ rozhľadom, napájaním pre náradie a neuveriteľnou ťažnou silou 150 ton. Nuž, tešíme sa na leto. 🙂

Prípravy na výrobu Tesly Model Y

Elon Musk minulý rok avizoval predstavenie menšieho SUV Tesla Model Y na marec 2019. A termín by mal zatiaľ platiť. Aktuálne potvrdil, že Tesla plánuje tento rok spustiť prípravy na jeho výrobu. Masová produkcia modelu by mala byť dosiahnutá koncom roka 2020. A to pravdepodobne v rámci továrne Gigafactory 1 v Nevade.

Tesla Model Y sa bude vyrábať aj v Gigafactory 3, ktorá sa začala nedávno stavať v Číne. Tieto vozidlá by však mali byť určené len pre domáci trh, takže do Európy by sa mal model dovážať z USA. Minimálne kým Tesla nevybuduje a nesprevádzkuje svoju európsku továreň.

V súvislosti s výrobou Modelu Y predpokladá Tesla podstatne ľahšiu cestu ako v prípade Modelu 3. Veď SUV bude vychádzať z Modelu 3, pričom s ním má zdieľať až 75 % komponentov. Vďaka tomu, ako aj poučeniu sa z chýb v rámci výroby Modelu 3 a architektúre prispôsobenej pre efektívnejšiu produkciu, by sa mala dostať novinka na trh oveľa rýchlejšie.

Viac informácií o oboch chystaných modeloch nájdete v našich ďalších článkoch: #Tesla Model Y, #Tesla Pickup.

Zdroje: Teslarati 1, 2, titulný obrázok: mix oficiálnych renderov od Tesly

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y: Nové informácie o možnej cene, dojazde či pohone
Tesla ponúka nové lacnejšie verzie Modelu S a X s obmedzenou batériou
Unikli interné dokumenty k Tesle Model Y. Čo nám prezrádzajú?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár