Tesla predstaví Model Y a nový Supercharger o pár dní, Pickup neskôr v roku

0

Elon Musk potvrdil príval noviniek od spoločnosti Tesla. Už o pár dní sa dočkáme odhalenia prvej verejnej nabíjacej stanice Tesla Supercharger novej generácie a predstavenia kompaktného SUV Tesla Model Y, o ktorom Elon prezradil aj nejaké novinky. Neskôr v tomto roku sa môžeme tešiť aj na futuristický pickup Tesla Pickup.

Výkonnejší Supercharger

Už v stredu 6. marca o 5. hodine nášho času Tesla slávnostne spustí svoju prvú ultra-rýchlu nabíjaciu stanicu Supercharger novej generácie. Tá bude samozrejme disponovať vyšším nabíjacím výkonom.

Aktuálna 2. generácia Superchargera dosahuje výkon 135 kW. Výkon novinky zatiaľ nepoznáme, Elon Musk sa však minulý rok nechal počuť, že nabíjačka Tesla Supercharger V3 by mala disponovať výkonom 200 až 250 kW.

Tesla Model Y o niečo väčšia ako Model 3

Tak ako Elon Musk minulý rok sľúbil, kompaktné SUV Tesla Model Y, ktoré bude vychádzať z Modelu 3, nám  predstaví tento mesiac. A to konkrétne 14. marca, teda deň pred tzv. marcovými Ídami. Miestom konania tejto významnej udalosti bude dizajnové štúdio Tesly, ktoré sa nachádza v Los Angeles.

Musk prezradil, že Model Y bude o 10 % väčší a o 10 % drahší ako Model 3. Pri rovnako veľkých batériách ponúkne o niečo menši dojazd ako sedan. Dôvodom bude zrejme vyššia hmotnosť a horšia aerodynamika, ktoré vyplývajú z veľkosti a vyššej svetlej výšky novinky. Ceny a špecifikácie Tesly Model Y sa dozvieme pri predstavení, pričom k dispozícii budú aj skúšobné jazdy.

Dočkáme sa aj Pickupu

Elon Musk taktiež informoval, že neskôr v tomto roku sa dočkáme predstavenia ďalšieho modelu značky, ktorým bude Tesla Pickup. Ako už názov napovedá bude sa jednať o elektromobil typu pickup.

Musk pri tejto príležitosti pripomenul, že on osobne je z tohto vozidla nesmierne nadšený. Dodal, že pre väčšinu ľudí bude možno príliš futuristický, on ho ale miluje.

tesla pickup

Oficiálna skica Tesla Pickup. Zdroj: Tesla

Zdroj: Elon Musk/Twitter, titulný obrázok: mix fotografií od Tesly

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y: Nové informácie o možnej cene, dojazde či pohone
Teslu Pickup vraj budeme chcieť, aj keď ju nepotrebujeme. Aj pre kyberpunk dizajn
Nový Supercharger od Tesly sa blíži. Aký výkon dokážu využiť modely značky?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár