Najlacnejšia Tesla Model Y sa stáva „podpultovou“ + náznak „offroad“ verzie

1

Pár týždňov po spustení predaja cenovo najdostupnejšej Tesly Model Y Standard Range, výrobca stiahol tento model zo svojho konfigurátora. A Elon Musk sa snaží vysvetliť, prečo sa tak stalo. S Modelom Y tiež súvisí ďalšia aktuálna správa, ktorá naznačuje, že tento crossover by mohol dostať offroad verziu, resp. „minimálne“ vzduchový podvozok.

Elon Musk v júli minulého roka uviedol, že základná Tesla Model Y Standard Range so zadným náhonom a kapacitne menšou batériou sa nebude vyrábať. Ako dôvod spomenul neakceptovateľne nízky dojazd – menej ako 250 míľ / 402 km (EPA).

Začiatkom januára však Tesla predsa len spustila predaj tohto modelu, pričom pred niekoľkými dňami ho dokonca zlacnila na 39 990 $ (bez DPH). No a cez tento víkend pre zmenu základná verzia zmizla z oficiálneho konfigurátora Tesly.

Aktuálne Elon Musk prostredníctvom siete Twitter uviedol, že táto verzia nespĺňa štandardy excelentnosti spoločnosti Tesla, a to z hľadiska dojazdu. Taktiež sme sa však dozvedeli, že Tesla Model Y Standard Range je dostupná mimo konfigurátora.

To by malo znamenať to isté ako kedysi v prípade „najzákladnejšej“ verzie Tesly Model 3. Teda, že model je možné objednať osobne na predajni Tesla Store alebo telefonicky. Čiže je v podstate na špeciálnu objednávku.

Tesla Model Y „offroad“?

Ďalšia zaujímavá správa súvisiaca so spoločnosťou Tesla sa takisto týka Modelu Y. Ryanovi z The Kilowatts sa totiž na ceste v blízkosti továrne Tesla Fremont podarilo zachytiť neštandardný Model Y, upozorňuje Teslarati. Ten mal viditeľne vyššiu svetlú výšku a údajne zrejme aj terénne pneumatiky, pričom na základe nečistôt vyzeral, akoby predtým jazdil offroad.

Zachytená Tesla Model Y nemala žiadne evidenčné tabuľky, čo by mohlo naznačovať, že nejde len o dodatočný tuning bežného zákazníckeho vozidla.

V tejto súvislosti je zaujímavé, že Tesla Model Y je jediným modelom značky Tesla, ktorý disponuje režimom „Off-Road Assist“. Aj keď svetlá výška štandardného vozidla dosahuje len 168 mm. Že by sme sa teda dočkali offroad verzie, resp. verzie so vzduchovým podvozkom, ktorý umožní zvýšiť svetlú výšku tak, aby sa Model Y mohol odvážiť aj do ľahšieho terénu? V nedávnej minulosti sa pritom už objavili náznaky, že crossover od Tesly by mohol dostať pokročilejší podvozok.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla znižuje ceny lacnejších modelov. V Japonsku až o 25 %
Tesla Model 3 „za 35 000 $“ už nemá byť ani v „podpultovej“ ponuke
Tesla redizajnovala interiér Modelu Y. Zatiaľ sa to týka verzie „Made in China“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Spomínam ako sa viedli diskusie, či je podvozok Tesla 3 pripravený pre zástavbu vzduchového podvozku.
    Technicky to je možné, marketingovo to ale neprešlo. Situáciu však zásadne mení otvorenie výroby v Nemecku a nová profilácia Tesla Y proti SUV nemeckej prémii, priamo v ich domovine. A tá má k dispozícii rozsiahlu komfortnú výbavu, vrátane mimoriadne žiadaného vzduchového podvozka.
    Držím palce, aby to prešlo do výroby.

Pridajte komentár