Tesla Model Y so „štandardným“ dojazdom nebude. Základom sa zrejme stane LR RWD

0

Tesla zmenila stratégiu ohľadom verzií svojej novinky Tesla Model Y. Podľa Elona Muska sa variantu „Standard Range“ nedočkáme. O pár mesiacov ale pribudne do ponuky „zadokolka“ s „Long Range“ batériou. Naznačená pritom bola aj jej cena.

Keď Tesla v marci minulého roka predstavila Model Y, uviedla, že bude spočiatku dostupný vo verziách Long Range (LR RWD – pohon zadnej nápravy), Dual Motor (LR AWD – pohon oboch náprav) a Performance, pričom základná verzia Standard Range (SR) s kapacitne menšou batériou a pohonom zadnej nápravy príde neskôr.

Na základe aktualizácie ponuky Modelu 3 sa pritom očakávalo, že základnou verziou Modelu Y sa stane variant Standard Range Plus (SR+) s o niečo lepšími parametrami a výbavou, ako je tomu v prípade verzie SR, ktorá je v rámci Modelu 3 dostupná len „podpultovo“ – na špeciálnu objednávku. Ide pritom o variant SR+ so softvérovo „priškrtenými“ vlastnosťami a uzamknutými funkciami.

A aktuálne Elon Musk uviedol, že Tesla Model Y SR sa nebude vyrábať, keďže by ponúkla neakceptovateľne nízky dojazd – menej ako 250 míľ / 402 km (EPA). A to by sa malo týkať aj variantu SR+, keďže ide o rovnaké vozidlo, pričom Model 3 SR+, ktorý by mal byť o niečo efektívnejší ako Model Y, dosahuje práve dojazd 250 míľ / 402 EPA.

Musk pritom dodal, že o pár mesiacov bude k dispozícii verzia Long Range so zadným pohonom (RWD), ktorá bude cenovo dostupnejšia a stále vynikajúca po stránke ponúkaných vlastností. Malo by ísť o verziu s najväčším dojazdom a s horšími dynamickými parametrami ako v prípade verzií s pohonom oboch náprav. Takže takúto ponuku by sme mohli časom očakávať aj v Európe.

Je však pravda, že Tesla mení svoju ponuku pomerne často, dovtedy sa teda môžu veci opäť zmeniť. Alebo môže prispôsobiť výrobu v chystanej nemeckej továrni lokálnemu dopytu. Tá však bude spočiatku určite produkovať len drahšie „AWD-verzie“.

Okolo 45 000 $ bez DPH?

Čo sa týka ceny Modelu Y LR RWD, Musk reagoval na dotazovanú sumu okolo 45 000 $ (bez DPH) emotikonom „Eyeballs“. Pravdu povediac, nevieme, čo máme z tejto reakcie vyčítať, viacerí „komentátori“ však usudzujú, že by to mohol byť náznak súhlasu. Nuž, „uvidíme“ neskôr.

Ohľadom Tesly Model Y Performance Musk zas potvrdil, že tá dostane tzv. „Track Mode“, čo je režim určený špeciálne pre jazdu na závodnej trati.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zlacnila Model Y a oznámila termín historicky významného „Battery Day“
Závodný režim Tesly Model 3 mení vodičov na pretekárov. Ako funguje?
Menší elektrický hatchback Tesla by mohol vzniknúť v Európe

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár