Tesla Model Y news: Rozmery, hmotnosť, Off-Road asistent, kufor…

1

Nové dokumenty odhaľujú nové informácie okolo nového modelu značky Tesla, ktorým je crossover strednej triedy Tesla Model Y.

Prvé dodávky crossoveru Tesla Model Y, ktorý vychádza z úspešného sedanu Model 3, sú oficiálne naplánované na 15. marca. Včera sa pritom objavila infomácia, že niektorí zákazníci obdržali upozornenie, že ich vozidlo bude pripravené už na 11.marca.

Tesla Model Y je tak skutočne blízko, teda aspoň v rámci amerického trhu, pričom doteraz sme nepoznali niektoré základné špecifikácie modelu, ako napr. rozmery či hmotnosť. Vďaka dokumentom, ktoré obdržal portál Teslamanian od „anonymného čitateľa“, by to však už malo byť minulosťou.

Širší ako Model 3

Podľa spomínaných dokumentov disponuje novinka nasledujúcimi rozmermi:  4 750 x 1 921 x 1 624 mm (dĺžka x šírka x výška). Pre získanie lepšej predstavy uvádzame aj rozmery Modelu 3: 4 694 x 1 849 x 1 443 mm. Ide tak o väčšie vozidlo, pričom prekvapením môže byť väčšia šírka.

Škoda, že sme nespoznali aj údaje o rázvore a svetlej výške. Model 3 má pritom rázvor náprav 2 875 mm. Poznáme však hmotnosť verzie Long Range AWD a jej rozloženie – 2 003 kg (46:54). Pre porovnanie, rovnaká verzia Modelu 3 by mala vážiť 1 730 kg (48:52). Maximálna prevádzková hmotnosť Modelu Y je 2 405 kg.

Väčší batožinový priestor

V rámci dokumentu je tiež uvedený celkový objem batožinového priestoru – 1926 l. Ide zrejme o hodnotu, ktorá zahŕňa zadný kufor po sklopení zadných sedadiel 5-miestnej verzie + predný kufor (tzv. frunk). Pri predstavení prototypu pritom Tesla uviedla hodnotu 1 841 l, takže sériová verzia sa pravdepodobne dočkala vylepšenia aj v tomto smere.

Off-Road asistent

Dokumenty tiež odhaľujú, že veko zadného kufra bude elektrické, narozdiel od Modelu 3, čo je ďalší praktický benefit. Ďalšou novinkou bude Off-Road asistent, ktorý podľa popisu „prispôsobí reguláciu trakcie pre optimalizáciu výkonu v teréne.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Bude sa Tesla Model Y dovážať do Európy?
Dostanú Tesly Model 3 a Model Y vzduchové odpruženie?
Tesla Model 3 vs. Tesla Model Y. Ktorý elektromobil si vybrať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár