Tesla Model Y: Čínske zdroje tvrdia, že poznajú nielen dátum predstavenia

0

Kompaktné elektrické SUV Tesla Model Y by sa mohlo stať minimálne tak úspešným vozidlom ako Model 3. Verejnosť preto netrpezlivo čaká na jeho predstavenie, ktoré má prebehnúť tento rok. Čínske médiá tvrdia, že vedia, kedy presne a kde sa tak stane. A nielen to.

Elon Musk sa v máji minulého roka vyjadril, že Tesla Model Y bude predstavená počas tzv. marcových Íd, t.j 15. marca. Následne dodal, že ho tento termín len tak napadol, pričom znie dobre. Každopádne by sa tak malo podľa neho stať do polovice roka. O 2 mesiace neskôr už priamo povedal, že predstavenie prebehne v marci.

Čínske médiá aktuálne informujú, že podľa ich dobre informovaných zdrojov, má byť Tesla Model Y predstavená na autosalóne v Šanghaji, ktorý začína 16. apríla. To by bolo prekvapením, ani nie tak z hľadiska dátumu, ako miesta debutu, keďže všetky doterajšie modely a ich koncepty či prototypy boli odhalené v domovskom USA.

Na druhej strane, Čína je najväčší automobilový trh, pričom elektromobilita je jednou z priorít štátu. Navyše tam Tesla stavia svoju továreň Gigafactory 3, kde bude vyrábať aj Model Y pre tamojší trh. A to vraj už v októbri 2020. Pár mesiacov predtým by mohla byť zahájené výroba modelu v nevadskej Gigafactory 1.

Tesla Semi do konca roka

Spomínané zdroje taktiež uvádzajú, že do konca roka bude v USA predstavený elektrický ťahač Tesla Semi. Ako vieme, jeho prototyp bol odhalený ešte v roku 2017. S najväčšou pravdepodobnosťou by sa tak mohlo jednať o finálnu produkčnú verziu.

Pri tejto príležitosti by sme mohli napríklad spoznať konečný údaj o dojazde, keďže pri predstavení prototypu sa hovorilo o 800 km dojazde vyššej verzie, pričom Elon Musk neskôr naznačil, že sériový model by mohol dosahovať až 966 km.

Facelift Modelu S a Modelu X?

Čínske médiá tiež píšu, že elektromobily Tesla Model S a Model X by sa mali dočkať v budúcom roku „aktualizácie“. A to po naštartovaní výroby Modelu Y. Zrejme by sa tak mohlo jednať o facelift, ktorý by mal priniesť napríklad nové batérie či zmeny v interiéri. V tejto súvislosti sa pritom hovorilo o 3. štvrťroku 2019. V roku 2021 by mohli tieto modely dostať úplne nový interiér, podobný tomu z Modelu 3.

Zdroj: Evzhidao cez Evspecifications, titulný ilustračný render: rmcardesign.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model Y: Nové informácie o možnej cene, dojazde či pohone
Unikli interné dokumenty k Tesle Model Y. Čo nám prezrádzajú?
Teslu Pickup vraj budeme chcieť, aj keď ju nepotrebujeme. Aj pre kyberpunk dizajn

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár