Elon Musk konečne prezradil možný dátum predstavenia Tesly Model Y

0

Elon Musk sa prostredníctvom Twittera vyjadril, že kompaktné elektrické SUV Tesla Model Y bude predstavené počas tzv. Ides of March, t.j. 15. marca, avšak…

Šéf spoločnosti Tesla konečne reagoval na otázku ohľadom predstavenia Modelu Y uvedením konkrétneho dátumu. Tým má byť 15. marec 2019. V zápätí však tento dátum spochybnil ďalším vyjadrením, ktoré nám zamotalo hlavu.

V deň atentátu na Julia Caesara

Elon na otázku, či to myslí vážne, odpovedal, že ho teraz napadol práve tento dátum, pretože „Ides of March“ (tzv. marcové Ídy) znejú dobre. Pre vysvetlenie, presne 15. marca, 44 rokov p.n.l., došlo k zavraždeniu slávneho Julia Caesara. Tento dátum je známy aj ako marcové Ídy.

Potom však dodal, že tento dátum môže byť reálny, pretože Tesla Model Y by mohla byť predstavená v období od konca tohto roka do polovice toho budúceho.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk o Tesle Model Y: “Bude to produkčná revolúcia”
Výroba Tesly Model Y by mala začať už budúci rok, tvrdia hneď dva zdroje
Tesla Model 3 a Model S dostavajú nové disky kolies. Vyzerajú výborne

Či v deň spustenia predaja najlacnejšej verzie Modelu 3

Časový rámec predstavenia SUV Tesla Model Y naznačuje, že by sa tak mohlo stať aj v deň spustenia objednávok na základnú verziu Modelu 3 za 35 000 USD. K tomu by malo dôjsť podľa aktualizovaného výrobného plánu Tesly do konca roka, čo korešponduje s vyjadrením Elona Muska.

Symbolicky by tak bol „zavraždený“, resp. ukončený produkčný harmonogram Modelu 3, pričom by naň plynulo nadviazal nový harmonogram výroby Modelu Y.

Zdroj: Elon Musk/Twitter

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár