Tesla aktualizovala hodnoty dojazdu „európskeho“ Modelu Y aj Modelu 3

0

Spoločnosť Tesla aktualizovala uvádzaný dojazd elektromobilov Model Y a Model 3 určených pre európsky trh. Model Y si pritom celkom významne polepšil, Model 3 v prípade verzie Long Range naopak pohoršil.

Zdá sa, že Tesla nedávno homologovala dojazd Modelu Y pre Európu. Mohlo by to mať súvis s produkciou tohto modelu v rámci nemeckej továrne Tesly – Giga Berlin, ktorá by mala byť spustená už onedlho.

V európskych konfigurátoroch vozidla Tesla Model Y nájdeme 2 „vyššie“ verzie s pohonom oboch náprav – Long Range a Performance. V ich prípade donedávna Tesla uvádzala certifikovaný dojazd 507 km WLTP (19″ kolesá)/odhadovaný dojazd 537 km WLTP (20″ kolesá), resp. 480 km WLTP. No a aktuálne to je 565 km WLTP (19″ kolesá)/535 km WLTP (20″ kolesá), resp. 514 km WLTP, upozorňuje Tesla Drive Canada.

Naopak, v prípade Tesly Model 3 šiel v rámci verzie Long Range dojazd o niečo dole. Tesla naposledy v prípade tejto verzie uvádzala dojazd 638 km WLTP (18″ kolesá)/614 km WLTP (19″ kolesá). Aktuálne to je 626/602 km WLTP.

Čo sa týka zvyšných verzií, tie si po aktualizácii konfigurátora „udržali“ dojazd 510/491 km WLTP (základná RWD verzia), resp. 547 km WLTP (Performance). A ako je už zvykom, nevieme čo presne stojí za spomínanými aktualizáciami dojazdu, pretože spoločnosť Tesla sa k tomu dlhodobo nevyjadruje.

Keď už je reč o aktualizovanom konfigurátore, pozrime sa aj na súčasné odhady dodania spomínaných modelov. V prípade Modelu Y, ktorý by teoreticky mohol smerovať k zákazníkom už z novej nemeckej továrne Giga Berlin (zrejme minimálne verzia Performance), je to február (Long Range), resp. marec (Performance). Toto pritom platí minimálne v prípade českého konfigurátora (v slovenskom konfigurátore sa Model Y nenachádza).

Slovenský konfigurátor Tesly Model 3 aktuálne odhaľuje odhad dodania objednaného vozidla na máj. A to v prípade všetkých troch dovážaných verzií.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S mala dosiahnuť dojazd 1210 km vďaka prototypu batérie od startupu ONE
Mercedes predstavil super-efektívny elektromobil EQXX s dojazdom cez 1 000 km
Elektrické SUV od GAC s dojazdom 1 008 km (CLTC) dostalo cenovku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár